۱۰۰ درصد دانش‌آموزان همدان زیر پوشش آموزش مجازی قرار گرفتند

همدان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: با توجه به تعطیلی سراسری مدارس و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان استان زیر پوشش آموزش‌های مجازی قرار گرفتند.

محمد پورداود روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ۲۸۷ هزار دانش‌آموز در مدارس دولتی و غیر دولتی استان تحصیلی می‌کنند، که به منظور جبران درس‌های عقب افتاده، همه آن‌ها آموزش‌های لازم را از طریق فضای مجازی فرا می‌گیرند.

وی اظهار داشت: معلم‌ها با گروه‌ها و صفحه‌هایی که برای هر کلاس درس در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند، با دانش‌آموزان در ارتباط هستند و به صورت صوتی و تصویری موارد لازم را به آن‌ها آموزش می‌دهند.

پورداود عنوان کرد: دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند، آموزش‌های لازم را از طریق مکالمه تلفنی فرامی‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه شبکه آموزش صداوسیما نیز به صورت سراسری به آموزش کتاب‌های درسی پرداخته است، ادامه داد: برای تعدادی از دانش‌آموزانی که در روستاهای دوردست زندگی می‌کنند و با فضای مجازی ارتباط ندارند فایل‌های تصویری و لوح‌فشرده تهیه و در اختیار آن‌ها قرار داده شده‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: بیش از ۲۸۷ هزار دانش‌آموز همدان نیز به پویش «هر دانش‌آموز، یک سفیر سلامت» پیوستند.

وی افزود: این پویش با شعار «نه به سفر»، «نه به دید و بازدید» و «سالم ماندن در خانه» برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا راه اندازی شده است.

پورداود اظهار داشت: در این پویش که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شده است، سه قانون شامل شست‌وشوی مرتب دست‌ها، پرهیز از روبوسی کردن و در موقع عطسه یا سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج گرفتن مورد توجه قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: در این پویش همه دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت حساب می شوند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان شمار جانباختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این استان به پنج تن رسید.

رشید حیدری مقدم بیان کرد: طبق آخرین اطلاعات و آمار به دست آمده تاکنون ۱۱۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا در این استان شناسایی شده اند.

وی افزود: توزیع شهرستانی مبتلایان به ویروس کرونا شامل ۳۳ تن در همدان، ۲۰ نفر در اسدآباد، ۱۶ نفر در نهاوند، ۱۱ نفر در رزن، هشت نفر در کبودراهنگ، ۶ نفر در بهار، پنج نفر در فامنین و سه نفر در تویسرکان است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: ۲۶۴ تن از افراد بهبود یافته یا مشکوک به ویروس کرونا که در بیمارستان ها تحت نظر بودند ترخیص شدند.

بگفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده همچنین چهارهزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =