توقف قطار کرمانشاه در ایستگاه کرونا

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، از توقف فعالیت راه آهن کرمانشاه به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد.

مهرداد سالاری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ورود قطارهایی که در قم، مشهد و استان مرکزی توقف داشته باشند به کرمانشاه ممنوع شد.
وی اظهار داشت: ما می توانیم میزبان قطارهایی باشیم که از مقصد تهران به کرمانشاه می آیند اما با توجه به اینکه شرکت‌های مسافری برای سودآوربودن در مسیر خود در قم، استان مرکزی و مشهد نیز توقف دارند، عملا می‌توان گفت که حرکت قطارها به سمت کرمانشاه متوقف شده است.
وی با بیان اینکه شروع مجدد این ترددها منوط به تصمیم گیری های ثانویه ستاد مقابله با کرونا در استان است، گفت: مسافرینی که از قبل نسبت به خرید بلیت قطار اقدام کردند؛ می‌توانند تا ۲۹ اسفند ماه ۹۸  به مراکز مجاز فروش بلیت مراجعه کرده و نسبت به دریافت بهای بلیت بدون کسر هزینه کنسلی اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۱۰۲ نفر در این استان به کرونا مبتلا شده اند که سه نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۲ هزار ۷۲۹ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و چهار هزار و ۳۳۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها