داشتن خواب کامل و مناسب توصیه پزشکان روس برای مقابله با کرونا

مسکو - ایرنا - بسیاری از پزشکان روس مواردی را برای افزایش مقاومت و ایمنی بدن در روزهایی که برتعداد مبتلایان به کرونا افزوده می‌شود به مردم‌ پیشنهاد می‌دهند که در راس آنها داشتن خوابی کامل، مناسب و بلند است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، الکساندر میاسنیکوف پزشک و مجری یک برنامه سلامتی در تلویزیون روسیه درباره راههای پیشگیری از کرونا بدون استفاده از دارو گفته است: از کم تحرکی فاصله بگیرد و به صورت مرتب ورزش کنید و داشتن خواب منظم را از یاد نبرید چرا که بیشتر بیماری‌ها از بی‌خوابی شروع می‌شوند.

به گفته این پزشک روس باید بطور منظم خوابید و این مساله برای افراد سالمند اهمیت بیشتری دارد.

میاسنیکوف به مردم توصیه کرد که از دغدغه خاطر و نگرانی شدید بخاطر کرونا و استرس ناشی از آن بپرهیزند.

وی خاطرنشان کرد که رسانه‌ها به شکل مصنوعی بر  وضعیت بحرانی می‌افزایند و نگرانی افراد را از این اپیدمی بیشتر می‌کنند. 

وی معتقد است که احتمال وقوع فاجعه جهانی بر اثر کرونا وجود دارد اما این حالت امروز رخ نداده است.

پزشک روس یادآوری کرد که آنفلوآنزای مرغی ۱۸ سال پیش مردم ۲۵ کشور را درگیر کرد اما سرانجام انسان توانست بر آن چیره شود.

به گفته وی، نگرانی بیش از پیش درباره کرونا را افرادی سودجو که تنها به منفعت خود می‌نگرند ایجاد می‌کنند.

 الکساندر شومیلین پزشک متخصص بیماریهای بیمارستان مرکزی مسکو معتقد است اگر چه کرونا همه مردم جهان را سر درگم کرده است و حتی باعث ناراحتی اعصاب مردم در کلانشهرها شده است.

وی توصیه کرد: علاوه بر شستن مرتب دست‌ها مردم باید غذای خوب و خواب کافی داشته باشند و حتی پیاده روی را فراموش نکنند.

«یوگنی شلیاختو» مدیر کل مرکز مبارزه با بیماریهای واگیر شهر سن پترزبورگ مرکز گسترش کرونا در روسیه هم به روس‌ها توصیه کرده برای افزایش مصونیت بدن در برابر کرونا بطور منظم بخوابند. 

وی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی پیتر تی وی گفت: در هنگام خواب متابولیت ها از مغز خارج می شوند و این پدیده باعث گریز از بسیاری از بیماریها می‌شود. 

شلیاختو گفت: برعکس اگر خواب انسان کوتاه باشد سیستم ایمنی و مصونیت بدن کم می‌شود و افراد در برابر بیماریها از جمله کرونا آسیب پذیرتر می‌شوند.

وی با استناد به تحقیقات پزشکی گفت: افرادی که خوب می‌خوابند پس از واکسیناسیون از مصونیت بیشتری دربرابر بیماری برخوردار هستند.  

گفتنی است بر اساس آخرین گزارش ستاد عملیاتی هشداردهی کرونا در روسیه، در این کشور ۵۹ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

تنها در شبانه روز اخیر بر شمار افراد مبتلا به کرونا در روسیه ۱۴ نفر اضافه شده است و برخی از نمایندگان پارلمان این کشور نیز به خاطر سفر به اروپا در قرنطینه قرار دارند.

علاوه بر این‌ها رفتن به مدرسه در پایتخت روسیه اختیاری شده است و شهرداری این شهر بسیاری از برنامه‌های همگانی در پارک‌ها را تعطیل کرده است با این وجود مقامات کلیسای ارتدکس اعلام کرده‌اند که بنا ندارند در این روزها که برای مسیحیان ایام روزه بزرگ است در کلیساها را ببندند.

از آنجا که به نظر می‌رسد مردم روسیه هنوز شیوع گسترده کرونا و انتشار سریع این بیماری را با وجود متوقف شدن راه‌های هوایی به اروپا و برخی از کشورهای درگیر توسط دولت روسیه جدی نگرفته‌اند، برخلاف کشورهای درگیر از جمله ایران و آمریکا، خبری از سلبریتی‌های روس و کمپین‌های مردمی برای تشویق عموم به دست شستن یا ماندن در خانه در پهناورترین کشور جهان به چشم نمیخورد هرچند که لحظه به لحظه بر نگرانی‌ها در این نقطه جهان نیز افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha