میوه نوروزی در چهارمحال و بختیاری با قیمت جدید توزیع می‌شود

شهرکرد-ایرنا- معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: میوه نوروزی در ۸۰ نقطه استان با قیمت جدید اعلام شده در شهرستانهای ۱۰ گانه توزیع می‌شود.

حسن شمسی‌پور روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای استان ۴۰۰ تن سیب و ۸۰۰ تن پرتقال شمال و جنوب در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: قیمت جدید  اعلام شده برای هر کیلوگرم پرتقال تامسون و سیب درختی ۶ هزار تومان و قیمت هر کیلو گرم پرتقال والنسیا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، این قیمت‌ها در حالی روز یکشنبه اعلام شد که ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری روز شنبه در نشست خود قیمت‌هایی را پیشنهاد داد، که براساس مصوبه جدید، این قیمت‌ها روز یکشنبه نهایی شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به تامین کالاهای اساسی استان برای ایام نوروز، اظهار داشت: ۷۵۰ تن شکر سهمیه خانوار و اصناف وارد چرخه مصرف شد و یک هزار و ۳۰۰ تن دیگر نیز به زودی عرضه می‌شود.

شمسی‌پور ، با اشاره به تک نرخی بودن قیمت شکر افزود: در همین راستا با واحدهایی که تولیدات خود را به  قیمتی بیشتر از قیمت مصوب به مصرف‌کننده عرضه کنند، برخورد می‌شود.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری پیشتر در ستاد تنظیم بازار استان گفت: برای توزیع میوه ایام تعطیلات نوروزی در این استان، تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراکز توزیع رعایت خواهد شد.

الله‌کرم نصیری در ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری از گسترش آن باید ۸۰ نقطه عرضه میوه در استان به‌صورت روزانه ضدعفونی و گندزدایی شود.

وی افزود: افزایش مراکز توزیع میوه تعطیلات پیش‌رو، با هدف جلوگیری از تشکیل صف‌های طولانی و پرهیز از شلوغی بازار در شرایط حساس کنونی، باید مورد توجه باشد.

نصیری تصریح کرد: بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری زمینه تامین دستگاه‌های کارت‌خوان در مراکز تامین میوه را انجام دهند تا از جابه جایی هرگونه پول نقد خودداری شود.

وی یادآور شد: همکاری مردم و مسوولان در کنار یکدیگر به‌ منظور مبارزه با ویروس کرونا می‌تواند در ریشه‌کنی سریع‌تر این ویروس فراگیر موثر باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =