استاندار: خراسان شمالی سومین استان در بحث پیشگیری از کرونا است

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه استان در بحث پیشگیری و شیوع بیماری کرونا در جایگاه سوم قرار دارد، گفت: این امر نتیجه اقدامات ارزنده تمامی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی است که هم‌اکنون در این رابطه تعامل خوبی وجود دارد.

محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه جدیت، برنامه ریزی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از این بیماری بسیار مطلوب است اظهار داشت: همه اقدامات باید در بحث پیشگیری از این بیماری باشد و نباید گذاشت کار به بحث درمان کشیده شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بحرانی در برخی استان ها به علت کنترل نشدن تردد مسافران بوده، افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی نباید از ایستگاه های غربالگری در مبادی ورودی شهرها غفلت کنند، زیرا که کنترل این ویروس اتفاقی نیست و نیازمند تلاش همه دستگاه های اجرایی است.

شجاعی با تاکید بر اینکه ایستگاه های غربالگری باید به امکانات روز تجهیز شود، خاطر نشان کرد: این ایستگاه ها باید به صورت شبانه روزی فعال باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: فرمانداران در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا باید همه مسافران مشکوک را بدون هیچ ملاحظه ای کنترل کنند و افرادی که دارای علایم  بیماری هستند به مدت ۱۴ روز قرنطینه کنند.

بر اساس آخرین اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی شمار مبتلایان بیماری کرونا در این استان تا روز شنبه - دیروز - به ۴۶ نفر رسیده است که مرگ ۵ نفر نیز بر اثر این بیماری قطعی شده است.

.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =