مساعدت ۶ میلیارد ریالی برای تجهیز درمانی منطقه آزاد ماکو

ارومیه- ایرنا- تجهیزات جدید پزشکی مراکز بهداشتی درمانی شهرهای منطقه آزاد ماکو به ارزش تقریبی ۶ میلیارد ریال در راستای ارتقای نظام بهداشت و درمان منطقه خریداری و تحویل شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نیاز مراکز درمانی و بهداشتی منطقه برای تجهیز و نیز استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی منطقه، سازمان منطقه آزاد ماکو در سال جاری تجهیزات متعددی برای مجموعه نظام بهداشت و درمان هر سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مبتنی بر نیازهای اولویت‌دارشان خریداری کرده‌است.

محمدرضا عبدالرحیمی افزود: در این راستا علاوه بر خرید دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن و سونوگرافی به ارزش حدود ۴۵۰ هزار دلار برای بیمارستان فجر ماکو، اقدام به خرید ‌دستگاه سدیمان ریدر، فتال مانیتورینگ، پنج دستگاه الکتروکاردیوگراف، ۲ دستگاه اتوکلاو، ۲ دستگاه پالس‌اکسی‌متر دیجیتال، ۲ دستگاه نبولایزر التراسونیک، ونتیلاتور پرتابل، الکترولیت آنالایزر و بلادگاز کرده ایم که همه این موارد در تشخیص و درمان بیماران نقش اساسی دارند.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha