۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۸
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83714341
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ایتالیا ۳۵۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد

تهران- ایرنا- ایتالیا اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به کووید۱۹ مبتلا شده و ۱۷۵ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره محافظت مدنی ایتالیا شنبه‌شب اعلام کرد که آخرین آمار از مبتلایان قطعی به کووید۱۹ نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۴۹۷ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده و آمار نهایی مبتلایان از ۱۷ هزار و ۶۶۰ نفر در روز گذشته به ۲۱ هزار و ۱۵۷ نفر رسیده است.

نهاد بهداشتی ایتالیا همچنین گفت که با مرگ ۱۷۵ نفر دیگر در روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا، شمار نهایی جان‌باختگان بر اثر این ویروس به یکهزار و ۴۴۱ نفر رسید.

تاکنون یکهزار و ۹۶۶ مبتلا به کرونا در ایتالیا بهبود یافته و حال یکهزار و ۵۱۸ نفر وخیم اعلام شده است.

نخست‌وزیر ایتالیا پس از رشد ناگهانی در شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از این ویروس، دستور تعطیلی همه فروشگاه‌ها در این کشور به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی را داد.

در حالی که ویروس کرونا در سرتاسر ایتالیا شیوع پیدا کرده و جان هزار نفر را گرفته، نهاد کاتولیک در رم دستور تعطیلی همه کلیساها را صادر کرد.

ایتالیا پس از چین و بالاتر از ایران و کره جنوبی آمار بالایی در ابتلا به بیماری کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن را دارد.

پس از ایتالیا، دیگر کشورهای اروپایی نیز با سرعت در حال ثبت مواردی از ابتلا به ویروس کرونا هستند؛ از جمله اسپانیا که بیشترین میزان تلفات را پس از ایتالیا به خود اختصاص داده‌ است. در این کشور تا شنبه‌شب ۱۹۱ نفر جان باخته‌اند و ۶ هزار و ۴۱ نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.   

فرانسه، دیگر کشوری است که تعداد مبتلایان کرونا در آن بسرعت در حال افزایش است. ۳ هزار و ۶۶۱ نفر در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۷۹  نفر نیز جان باخته‌اند.  

آلمان با وجود تعدد بیشتر مبتلایان نسبت به فرانسه، شمار فوتی‌های بسیار کمتری را به خود اختصاص داده است. در این کشور ۴ هزار و ۱۸۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۸ تن بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =