۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۸
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83714245
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در ۲۴ اسفند

سمنان- ایرنا- اعلام تعداد مبتلایان جدید کرونا در استان،انتقاد رییس دانشگاه علوم پزشکی از تبلیغات تجاری تلویزیون، تعطیلی برخی از اصناف در سمنان،فراخوان جشنواره هنری با موضوع کرونا،پلمب شدن چهار باشگاه ورزشی در سمنان و ۱۳ قلیان سرا در شاهرود از جمله مهم‌ترین خبرهای روز شنبه ۲۴ اسفند مربوط به ویروس کرونا در استان سمنان بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید، تا به حال ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۶۱۱ نفر فوت و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر بهبود یافته‌اند. از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با در نوردیدن بسیاری از کشورها، مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: از ظهر دیروز یکهزار و ۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که این تعداد در استان سمنان با ۴۷ نفر مبتلای جدید به ۴۰۹ نفر افزایش یافت.

*

فرماندار سمنان گفت: واحدهای صنفی غیرضروری این شهرستان به درخواست و اعلام آمادگی خود اصناف از فردا یکشنبه بیست و پنجم اسفند به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل  از جمله طلافروشی‌ها و مشاوران املاک از فردا یکشنبه تعطیل و میوه‌فروشی‌ها، نانوایی‌ها و لبنیاتی‌ها از جمله واحدهای ضروری هستند که تعطیل نمی‌شوند.

*

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اهمیت خارج نشدن افراد از منزل به منظور جلوگیری از گسترش کرونا، گفت: تبلیغات درون شهری و تلویزیونی مردم را به خریدکردن مجاب می‌کند که این امر مبارزه با کرونا را سخت‌تر می‌کند.

*

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان  در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان بیان‌کرد: رفتار جامعه، تعیین‌کننده رفتار ویروس است و برای مقابله با ویروس کرونا باید عزم جدی ایجاد شود.

*

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا  در شاهرود برای ۱۹۷ تن مثبت گزارش شده ؛ که ۱۱۷ از آنان با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند..

*

مدیر بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: شهروندان با خودارزیابی و ثبت شرح برای شکست ویروس کرونا همکاری کنند و  با پاسخ درست به پرسش‌های مطرح شده در سامانه salamat.gov.ir برای تسریع در شناسایی و غربالگری بیماران مبتلا به ویروس کرونا کمک کنند.

*

اولین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بیمارستان کوثر سمنان به دنیا آمد تا امید در دل مردم برای شکست این ویروس با تکیه بر توانمندی‌های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی زنده شود، بنا بر این گزارش، نوزاد پسر به اسم "محمد" با وزن سه کیلو و ۳۰۰ گرم است.

*

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: فراخوان مردمی «یار در خانه» ویژه بهار ۹۹ در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به هدف امید بخشی و ایجاد نشاط منتشر شد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با همکاری انجمن های هنری و موسسات فرهنگی زیر مجموعه خود  پویش مردمی را با عنوان جشنواره هنری «یار در خانه» برگزار می کند.

*

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از ۸۰ هزار لیتر مایع ضد عفونی‌کننده دست از ابتدای اسفند تاکنون، در واحدهای تولیدی این استان تولید شد و ۵۵۰ هزار عدد انواع ماسک در این مدت توسط واحدهای تولیدی استان سمنان تولید شده است.

*

رییس‌ اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان گفت: با توجه به تیم نظارتی متشکل از نمایندگان اداره‌ ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت سمنان برای اجرای دقیق بخشنامه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا تمام اماکن و باشگاه‌های ورزشی این شهرستان را روزانه نظارت و رصد می‌ شوند و در همین راستا چهار باشگاه ورزشی به علت رعایت نکردن ممنوعیت فعالیت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهرستان پلمب شد.

*

فرمانده انتظامی شاهرود گفت: ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی ۱۳ واحد غیر مجاز عرضه قلیان را شناسایی و تعطیل کردند زیرا یکی از سریعترین راه های انتقال ویروس کرونا از طریق مصرف قلیان  است و این واحد ها به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب شدند.

*

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: تمامی ادارات این شهر به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سوی مرکز نیکوکاری شهید سعید علیزاده ضدعفونی شد و ضدعفونی ادارات، بانک‌ها، نهادهای دولتی و غیردولتی، معابر پرتردد، بوستان ها و عابر بانک‌های سطح شهر دامغان توسط بسیجیان با نظارت این مرکز نیکوکاری انجام شد. 

*

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: تردد درون شهری در استان، با توجه به توصیه کارشناسان مبنی بر ماندن در خانه به منظور شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا، ۵۰ درصد کاهش یافت و با توجه به اینکه کاهش تردد براساس ترافیک شهری سنجیده می‌شود ، براساس گزارش‌ها تردد درون شهری در استان سمنان در این روزها در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

اخبار مرتبط