فرماندار: واحدهای صنفی غیرضروری شهر سمنان از فردا تعطیل می‌شود

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: واحدهای صنفی غیرضروری این شهرستان به درخواست و اعلام آمادگی خود اصناف از فردا یکشنبه بیست و پنجم اسفند به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل می‌شود.

سیدعباس دانایی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: صنف‌ها در شهر سمنان براساس اهمیت و نیاز مردم به سه دسته تقسیم بندی شد که براساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده واحدهای صنفی غیرضروری از جمله طلافروشی‌ها و مشاوران املاک از فردا یکشنبه تعطیل است.
وی ادامه داد: میوه‌فروشی‌ها، نانوایی‌ها و لبنیاتی‌ها از جمله واحدهای ضروری هستند که تعطیل نمی‌شوند.
فرماندار سمنان تصریح کرد: برنامه‌ای برای تعطیلی واحدهای صنفی خدماتی سمنان با توجه به نیاز مردم وجود ندارد و باید کشیک داشته‌ باشند.
وی خاطرنشان کرد: به منظور آموزش و اطلاع‌ رسانی به مردم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یکهزار و ۵۱ متر مربع بنر تبلیغاتی چاپ و در مناطق شلوغ سمنان نصب شده است.
فرماندار سمنان بیان کرد: ماندن در خانه مهمترین راهکار در شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا است و مردم با ماندن در خانه به آن کمک کنند.
 از ظهر دیروز یکهزار و ۳۶۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۱۲ هزار و ۷۲۹ رسید، این تعداد در استان سمنان با ۴۷ نفر مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۰۹ نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط