آبه: در تماس با «ترامپ» بحث تعویق المپیک مطرح نشد

تهران- ایرنا- نخست وزیر ژاپن با وجود اینکه رویدادهای ورزشی سرتاسر جهان قربانی اپیدمی جهانی ویروس کرونا شده‌اند، در مقابل فشارها به منظور اعمال تغییرات در زمانبندی المپیک توکیو مقاومت و تاکید کرد که در جریان مکالمه تلفنی با رییس جمهوری آمریکا در مورد تعویق المپیک بحثی مطرح نشده است.

«شینزو آبه» امروز (شنبه) متعهد شد که ژاپن طبق برنامه در جولای از المپیک میزبانی می‌کند و اعلام کرد که وی هیچ فشار آنی برای اعلام وضعیت اضطراری در مورد شیوع کرونا در کشورش حس نمی‌کند.

کرونا تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده و بالغ بر ۵ هزار و ۴۰۰ تن را نیز به کام مرگ کشانده است.

اظهارات آبه دو روز پس از پیشنهاد «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا مبنی بر تعویق یک ساله بازی‌های المپیک، مطرح شده است.

آبه در جریان یک نشست مطبوعاتی گفت: با همکاری نزدیک با مقامات ذیربط از جمله کمیته بین المللی المپیک در مورد این موضوع واکنش نشان می‌دهیم. هیچ نیازی برای تغییر برنامه وجود ندارد.

وی ادامه داد: می‌خواهیم با غلبه بر شیوع این بیماری مسری، المپیک را طبق برنامه و بدون هیچ مشکلی برگزار کنیم.

سازمان‌دهندگان، دولت ژاپن و مقامات کمیته بین المللی المپیک مصرانه می‌گویند که  آماده‌سازی‌ها طبق برنامه در جریان بوده و هیچ تعویق یا لغوی در کار نخواهد بود.

جمعه هفته گذشته آبه و ترامپ از طریق تلفن در خصوص شیوع کرونا به بحث و تبادل نظر پرداختند و رییس جمهوری آمریکا پیشنهاد تعویق یک ساله المپیک را مطرح کرد.

آبه با اشاره به اینکه در این مکالمه هیچ بحثی در مورد تعویق مطرح نشده است، گفت: توافق کردیم که ژاپن و آمریکا برای موفقیت المپیک همکاری و تعامل نزدیک داشته باشند.

روز جمعه پارلمان ژاپن لایحه‌ای را تصویب کرد که به آبه این قدرت را می‌دهد تا برای مقابله با کووید-۱۹ اعلام وضعیت اضطراری کند اما آبه مصرانه معتقد است هیچ لزومی برای چنین  اقدام وجود ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha