پنج گرمخانه‎ پایتخت با دستگاه‌های «مه پاش» ضدعفونی شد

تهران -ایرنا - سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به ضدعفونی پنج گرمخانه با دستگاه‌های مخصوص «مه پاش» گفت: مواد مورد استفاده برای ضدعفونی محیط داخلی هیچگونه عارضه‌ای برای مددجویان ندارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سیدمالک حسینی اظهار داشت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و حساسیت گرمخانه‌ها به دلیل حضور افرادی که به واسطه شیوه و سبک زندگی، دارای نقص ایمنی و عارضه‌های جسمانی و هستند، اقدامات جدیدی در راستای ارتقای سطح بهداشت محیطی و ضدعفونی محیط گرمخانه‎‌ها در دستور کار قرار گرفته شده است.

وی گفت: سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در تعامل با سازمان آتش‌نشانی، تصمیم به ضدعفونی کردن محوطه بیرونی و داخلی گرمخانه‌ها گرفت.

حسینی افزود: قرار است این اقدام به صورت مستمر با دستگاه‌های مخصوص و پرقدرت انجام شود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه فرایند ضدعفونی گرمخانه‌ها و سامانسراها از ۲۳ اسفند امسال در حال اجرا است، اظهار داشت: برای اطمینان بیشتر عملیات ضدعفونی در گرمخانه‌ها با دستگاه‌های ویژه محیط‌های بسته انجام شد.

وی گفت: مواد مورد استفاده برای ضدعفونی محیط داخلی هیچ‌گونه عارضه‌ای برای مددجویان ندارد و صرفا برای ضدعفونی کردن سطوح و فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مسئول یادآور شد: همچنین فرایند ضدعفونی کردن دست مددجویان و نظافت فردی آنان مانند گذشته به همت کارکنان سازمان در حال انجام است.

۲۴ گرمخانه و سامانسرا در پایتخت فعالیت می‌کنند و تمامی گرمخانه‌ها روزانه سه بار ضدعفونی می‌شوند.

در حال حاضر بیش از ۲ هزار نفر در گرمخانه‌های پایتخت پذیرش شده‌اند، این پذیرش به صورت روزانه است و حتی از پیک سرما  این آمار بیشتر است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۱۲۵ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =