«اِل چولو» با فتح آنفیلد حمایت تمام انگلیس را برای خود خرید

تهران- ایرنا- همزمان با اینکه «یورگن کلوپ» از سبک بازی اتلتیکومادرید در دیدار برگشت مرحله یک هشتم به شدت برآشفته بود، «دیگو سیمئونه» از سوی رسانه‌های انگلیسی برای نمایش تیمش در آنفیلد مورد تعریف و تمجید قرار گرفت.

تیم مادریدی پیش از آنکه در پایان ۱۸۰ دقیقه نبرد برابر لیورپول، تیم برتر اسکوربورد آنفیلد لقب بگیرد، دفاع عمیقی کرد اما درعین حال با هرآنچه در توان داشت مانع برتری قرمزهای آنفیلد در ورزشگاه خانگی‌شان شد.

کلوپ پس از باخت به اتلیتکو در مورد این تیم گفت: متوجه نمی‌شوم چرا اتلتیکو با این کیفیتی که دارد، این‌طور بازی می‌کند. آنها می‌توانستند فوتبال سالم بازی کنند اما در عوض عقب نشستند و در انتظار ضدحمله بودند.

وی ادامه داده بود: وقتی می‌بینم بازیکنانی همچون «مارکوس یورنته»، «کوکه»، «سائول» و ... که می‌توانند فوتبال سالم بازی کنند، در عمیق‌ترین لایه خط دفاعی فرو می‌روند و به ضدحملات فکر می‌کنند، گیج می‌شوم.

با این وجود، مرد آلمانی بابت اظهاراتش در مورد اتلتیکو از سوی رسانه‌های انگلیسی مورد انتقاد قرا گرفت؛ رسانه‌هایی که نقشه تاکتیکی سیمئونه را ستایش کردند.

گاردین در گزارشی به تحلیل معنای دقیق «فوتبال خوب» پرداخت و اینکه آیا کلوپ در مورد جبهه گرفتن علیه سبک بازی اتلتیکو محق بوده است یا خیر.

پیش از دیدار برگشت، در انگلیس اکثر افراد کار اِل چولو (لقب سیمئونه) و مردانش را تمام شده، می‌دانستند.

لیورپول در حال ربودن جام لیگ برتر جزیره بود (و هست) و بسیاری بر این باور بودند که اتلتیکو نمی‌تواند برابر سبک بازی پرتپش سرخ‌های آنفیلد با حضور بازیکنانی همچون «محمد صلاح»، «روبرتو فیرمینیو» و «سادیو مانه» در خط حمله، دوام بیاورد.

حتی بعد از نتیجه نهایی دیدار نیز، «مایکل اوون» با دست کم گرفتن دستاورد سیمئونه، گفت که او (سیمئونه) به دلیل تاکتیک‌های تدافعی که استفاده می‌کند، همچون «پپ گواردیولا» یا کلوپ نابغه فوتبالی محسوب نمی‌شود.

اوون بابت توجه نکردن به سختکوشی و تعهد تیم سیمئونه، مورد استهزا قرار گرفت.

با تمام این حرف‌ها اما، این دومین باری است که ال چولو یک مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را حذف می‌کند؛ او پیش از این موفق شده در فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ بارسلونا را از گردونه رقابت‌ها کنار بگذارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =