۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83714095
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حضور نظامی آلمان در افغانستان برای یکسال دیگر تمدید شد

کابل - ایرنا - مجلس فدرال آلمان ماموریت نظامیان خود را برای یکسال دیگر در چارچوب سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان تمدید کرد.

رسانه های افغانستان روزشنبه به نقل «مارکوس پوتزل» نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان نوشتند که پارلمان این کشور با اکثریت آراء ماموریت نظامیان آلمانی در افغانستان به رهبری سازمان ناتو را تا 31 مارس 2021 تمدید کرد.

وی در این خصوص گفت: این تمدید حضور نظامی پیام روشن آلمان به جهانیان است مبنی بر این که آنها کشور افغانستان را که برای بدست آوردن صلح و تامین امنیت تلاش می کند، تنها نمی‌ گذارند.

پوتزل گفته است که در حال حاضر حدود  یک هزار و 200 نظامی آلمان در افغانستان استقرار دارند که از جمله آنها حدود 970 نظامی آلمانی هستند که در پایگاه مزار شریف در شمال افغانستان حضور دارند.

در حال حاضر، حضور نظامیان آلمانی در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید شده است که براساس توافق نامه صلحی که دو هفته قبل بین آمریکا و طالبان در دوحه قطر امضاء شد روند خروج حدود 5 هزار نظامی آمریکایی از افغانستان آغاز شده و قرار است تا پنج ماه آینده تکمیل شود.

طبق این توافق صلح قرار است در دوره بعدی همه نظامیان خارجی که شامل 8 هزار و 600 نظامی آمریکایی و نیروهای کشورهای عضو ناتو می شوند، ظرف مدت 9 ماه خاک افغانستان را را کاملا ترک کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha