توصیه سفارت ایران به هموطنان مقیم پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با صدور اطلاعیه ای با توجه به وضعیت حاکم ناشی از ویروس کرونا در پاکستان، به منظور پیشگیری از این بیماری، از کلیه ایرانیان مقیم در شهرهای این کشور خواست که تمهیدات اعلامی از سوی مقامات محلی را مورد توجه قرار دهند.

سفارت ایران در اسلام آباد روز شنبه در این اطلاعیه با اشاره به اقدامات اخیر دولت پاکستان برای مدیریت شیوع ویرو کرونا و همچنین افزایش شمار بیماران کرونایی در این کشور، از  ایرانیان و به ویژه دانشجویان درخواست کرده تا ضمن اجتناب از حضور در اجتماعات و اماکن شلوغ، محل اقامت خود را ترک نکنند و در حفظ سلامت خود و دیگران اهتمام ویژه بورزند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان از جمله پاکستان, به هموطنان عزیز ایرانی مقیم شهرهای مختلف پاکستان توصیه می شود ضمن رعایت دستورات بهداشت شخصی حتی المقدور از حضور غیرضروری در تجمعات، معابر و مراکز خرید خوداری کنند.

همچنین اعلام شد که دستورات اعلامی از سوی مقامات محلی در این رابطه نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

سفارت ایران در پاکستان افزود: در آستانه تحویل سال نو ضمن تبریک به عزیزان هموطن به اطلاع می رساند مراسم جشن عید سال نو سفارت ایران برخلاف سالهای گذشته برگزار نخواهد شد.

به گفته مقامات بهداشت پاکستان، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرهای مختلف این کشور به ۲۹ نفر رسیده و تاکنون ۳ نفر از بیماران کرونایی نیز بهبود و از بیمارستان ها مرخص شدند.

طی تصمیم های اعلام شده از سوی کمیته امنیت ملی پاکستان به ریاست «عمران خان» نخست وزیر این کشور که شب گذشته تشکیل جلسه داد، همه مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، دانشگاه ها، نشست های پارلمانی، برنامه های سفارتخانه های خارجی در پاکستان و سفارتخانه های پاکستان در سایر کشورها برای حدود یکماه تعطیل و یا به تعلیق درآمد.

امتحانات سالانه و میان ترم دانشگاه ها و سایر مدارس نیز تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. برگزاری سمینارها، گردهمایی های مردمی، تجمعات و یا حضور در سینماها نیز ممنوع اعلام شده است. همچنین فعالیت فرودگاه های پاکستان محدود شده و قرار است از امروز تنها فرودگاه های بین المللی اسلام آباد، لاهور و کراچی تنها مقصد و مبدا پروازهای خارجی باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =