۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83714058
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا پروازهای یونان-ایتالیا را معلق کرد

تهران – ایرنا – یونان به‌دلیل ثبت دو مورد دیگر مرگ ناشی از بیماری کرونا، روز شنبه اعلام کرد که همه پروازهای دایر به ایتالیا و از این کشور را به‌حال تعلیق درمی‌آورد.

ایتالیا تا کنون با ۱۷ هزار ۶۶۰ مورد ابتلا به بیماری کرونا و یک هزار و ۲۶۶ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری مسری، وخیم ترین وضعیت را نسبت به سایر کشورهای اروپا دارد. سازمان جهانی بهداشت روز گذشته رسما اعلام کرد که اروپا در شرایط کنونی کانون کرونا در جهان است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از آتن، وزارت بهداشت یونان اعلام کرد که فوت شدگان دو مرد ۶۷ و ۹۰ ساله بودند که وضعیت جسمانی شان وخیم گزارش شده بود.

با احتساب این دو نفر، تعداد جان باختگان کرونا در یونان به سه نفر رسید و تعداد موارد ابتلا در این کشور تا شامگاه جمعه ۱۹۰ نفر اعلام شد.

یونان مدارس، کافه ها و مراکز فروش را تعطیل و پروازها به شمال ایتالیا و از این منطقه را تا ۲۳ مارس (۴ فروردین ۹۹) تعلیق کرده است.

یونان در عین حال امروز (شنبه) اعلام کرد که تعلیق پروازها شامل همه پروازها به مناطق مختلف ایتالیا و از این کشور می شود.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که اورپا به کانون کرونا تبدیل شده است. تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا و هزاران تن جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

در ایتالیا وضعیت به شدت بحرانی است.  نخست‌وزیر ایتالیا پس از رشد ناگهانی در شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از این ویروس، دستور تعطیلی همه فروشگاه‌ها در این کشور به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی را صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =