مکرون خواستار تشدید کنترل‌ ترددها در حوزه شنگن شد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری فرانسه به دنبال افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و سیر صعودی آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در این کشور و دیگر کشورهای حوزه شنگن، خواستار افزایش کنترل‌ ترددها در مرزهای این حوزه جغرافیایی شد.

روزنامه «لا کروا» روز شنبه به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: به منظور مبارزه علیه همه گیری کرونا، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه از کمیسیون اروپا خواستار تشدید کنترل‌ها در ورودی‌های حوزه شنگن شد.

بسیاری از کشورها تصمیم به بستن مرزهای خود گرفته‌اند و فرانسه امیدوار است که کشورهای اتحادیه اروپا در این چارچوب هماهنگ عمل کنند.

در این ارتباط شبکه تلویزیونی «ب.اف.ام» فرانسه هم با اشاره به هشدار سازمان جهانی بهداشت در ارتباط با گسترش همه گیری کرونا در اروپا گزارش کرد: بنابراین بسیاری از کشورها برای حفاظت از خود تصمیم به بستن مرزهایشان گرفته‌اند.

افزایش چندبرابری اقدام‌های بهداشتی در اروپا

این شبکه تلویزیونی روز شنبه در تارنمای خود نوشت: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که در خارج از چین ، قاره اروپا بیش از هر جای دنیا موارد مرگ و میر(ناشی از کرونا) را گزارش می‌کند. بنابراین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام‌های بهداشتی در اروپا چند برابر می شود.

ب.اف.ام تی وی همچنین با اشاره به افزایش موارد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در اسپانیا افزود: اسپانیا به عنوان دومین کشور متاثر از ویروس کرونا پس از چین نیز می‌تواند مرزهای خود را ببندد. شورای عالی وزرای این کشور  باید امروز وضعیت اضطراری در این کشور اعلام کند.

سازمان جهانی بهداش شب گذشته(جمعه شب) اعلام کرد که هم اینک اروپا کانون ابتلا به ویروس کروناست.

شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا در یک روز گذشته، ۱۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرده و اکنون طبق آخرین گزارش‌ها، دستکم ۵هزار و ۷۰۰ نفر از مردم این کشور به این بیماری مبتلا هستند. 

تاکنون در اسپانیا ۱۳۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

اتحادیه اروپا که بارها نگرانی خود را از گسترش  ویروس کرونا در کشورهای عضو از جمله ایتالیا اعلام کرده، چهارشنبه هفته گذشته از اختصاص ۲۳۰ میلیون یورو برای مقابله با این ویروس خبر داد.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha