نخستین استودیوی آموزشهای مجازی ویژه دانش آموزان خراسان رضوی افتتاح شد

مشهد-ایرنا- همزمان با گسترش ویروس کرونا و تعطیلی مدارس نخستین استودیوی آموزشهای مجازی ویژه دانش آموزان خراسان رضوی در مشهد افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی روز شنبه در مراسم افتتاح این استودیو در دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان فرزانگان شماره یک آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس گفت: به رغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات در زمینه زیرساخت‌ها، نیروی انسانی و منابع مالی، این استودیوی مجازی راه‌اندازی شد تا دانش آموزان در ایام تعطیلات اضطراری از آموزش‌های مجازی استفاده کنند و از تحصیل عقب نمانند و مطابق با سرفصل های آموزشی به جلو پیش روند.

قاسمعلی خدابنده افزود: در همین راستا محتواهایی آماده شد و در بستر فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد که امید داریم مورد استفاده قرار گیرد البته این آموزش مجازی هیچ گاه جای حضور معلم را در سر کلاس درس نخواهد گرفت و نقش و حضور معلم را نمی توان کتمان کرد اما با توجه شرایط پیش آمده این آموزش‌های مجازی می تواند تا حدی اثرگذار و مفید باشد.

وی ادامه داد: بحث مدرسه مجازی و آموزش از طریق بسترهای فضای مجازی می‌تواند یک فرصت باشد و اگر این آموزش‌ها را جدی بگیریم می‌تواند برخی مشکلات کمبود نیروی انسانی و منابع مالی را در آینده به حداقل برساند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: پخش سراسری دروس از شبکه‌های آموزش و چهار سیمای جمهوری اسلامی نیز کماکان ادامه دارد و آن برنامه‌ها نیز فرصت بسیار خوبی است تا دانش آموزان در این ایام از آن بهره برند.
خدابنده افزود: در همین راستا تدریس درس فیزیک جهت پخش از شبکه‌های سراسری کشور به آموزش و پرورش استان خراسان رضوی سپرده شده و تلاش می‌کنیم در این زمینه از بهترین دبیران فیزیک استان استفاده کنیم.
وی ادامه داد: خانواده‌ها و دانش آموزان از فرصت فراهم شده در خصوص برنامه‌های آموزشی نهایت بهره را ببرند و به طور قطع پس از بازگشایی مدارس دوره های رفع اشکال در مدارس برگزار می‌شود و خانواده‌ها دغدغه عقب ماندگی درسی فرزندان خود را نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در این استودیوها با تهیه و تولید فیلم‌های آموزشی ویژه مقاطع مختلف، تولیدات آموزشی برای ارائه به صورت آنلاین و آفلاین از طریق صدا و سیما و سامانه‌های آموزش و پرورش تهیه می‌شود.

هم اکنون استان خراسان رضوی دارای یک میلون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است که در بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =