روزانه بیش از ۲۱ هزار ماسک در کرمانشاه توزیع می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: روزانه ۲۱ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک سه لایه و n۹۵ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کرمانشاه توزیع می‌شوند.

دکتر قباد محمدی روز شنبه به ایرنا افزود: متاسفانه امروز در کشور با کمبود شدید لوازم حفاظت شخصی روبرو هستیم و این موضوع در کرمانشاه نیز وجود دارد.
وی افزود: با توجه به تدابیر اندیشیده شده روزانه بیش از ۲۰ هزار عدد ماسک سه لایه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی سطح استان توزیع می شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تا امروز روزانه ۱۲۰۰ عدد ماسک n۹۵ در مراکز درمانی کرمانشاه توزیع می شد که از امروز این آمار به هزار و ۵۰۰ عدد رسید.
محمدی افزود: لباس و سایر لوازم حفاظتی همچون شیلد،گان و روکش کفش نیز روزانه ۴۰۰ عدد در بیمارستان ها توزیع می شود.
به گفته وی، ۷۰ درصد از ماسک ها در بیمارستان‌ها و ۳۰ درصد در مراکز درمانی استان توزیع می‌شوند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که با استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان استان میزان توزیع لوازم حفاظتی را در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۱۰۲ نفر در این استان به کرونا مبتلا شده اند که ۱۰ نفر از آنان جان خود را از دست داده اند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۲ هزار ۷۲۹ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و چهار هزار و ۳۳۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها