۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83713646
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رشد ۱۶ درصدی ارزش معاملات بورس در بهمن ماه

تهران - ایرنا - در پایان معاملات بهمن ماه سال جاری، ارزش بازار اوراق بهادار به ۲۴ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال رسید که نشان‌دهنده رشد ۱۶ درصدی نسبت به ماه دی است.

به گزارش روز (شنبه) پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ در پایان معاملات بهمن ماه سال جاری، ارزش بازار اوراق بهادار شامل ارزش کل بورس تهران، فرابورس ایران، بورس انرژی و بورس کالا به ۲۴ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال رسید که نشان‌دهنده ۱۶.۶ درصد رشد نسبت به ارزش بازار اوراق بهادار در ماه قبل و ۱۵۵.۲ درصد رشد نسبت به ارزش بازار اوراق بهادار در پایان سال ۱۳۹۷ است.

شاخص های بازار سرمایه

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با بررسی شاخص های بازار سرمایه، شاهد افزایش ۱۶.۸ درصدی شاخص کل (وزنی ارزشی) بورس اوراق بهادار در پایان معاملات یک ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۸ و رسیدن آن به مقدار ۴۷۸هزار و ۷۵۶ واحد بودیم.

این بیشترین مقدار شاخص کل طی دوره ۱۳ ماهه اخیر محسوب می‌شود. همچنین مقدار شاخص کل بورس اوراق بهادار از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸، ۱۶۸ درصد رشد داشته است. شاخص کل (وزنی ارزشی) فرابورس ایران نیز در دوره یک ماه منتهی به پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ با ۱۷ درصد افزایش به مقدار ۶ هزار و ۲۰۷ واحد و بیشترین مقدار خود طی دوره ۱۳ ماهه اخیر رسید. این در حالی است که مقدار شاخص کل (وزنی ارزشی) فرابورس ایران از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸، ۱۷۴.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

                                                                                                                                 

ارزش معاملات

به طور کلی مجموع ارزش معاملات بورس‌ها (بورس تهران، فرابورس ایران، بورس کالا و بورس انرژی) در پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ به ۱۵۰۲۰۹۲ هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال رسید که این مقدار ۲۴ درصد نسبت به دوره یک ماهه گذشته افزایش داشته است. در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ شاهد بیشترین مقدار ارزش معاملات ماهانه طی دوره ۱۳ ماهه اخیر بوده ایم.

جذب و تجهیز منابع

ارزش جذب و تجهیز منابع به تفکیک سرمایه ای و بدهی از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ به ۱.۶۵۴ هزار میلیارد ریال رسید. این در حالی است که ارزش جذب و تجهیز منابع در دوره ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۷، ۱،۲۵۴ هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین در پایان بهمن ماه ۱۳۹۸، ارزش مانده اوراق بدهی منتشره در پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ به ۱.۴۶۸ هزار میلیارد ریال رسید که از این مقدار ۸۳.۶ درصد اوراق با ناشر دولتی، ۱۲ درصد اوراق شرکتی و ۴.۴ درصد سهم اوراق شهرداری ها است.  از منظر نوع اوراق، بیشترین ارزش مانده اوراق به ترتیب مربوط به اوراق اسناد خزانه اسلامی با ۴۳.۵ درصد و اوراق منفعت با ۲۱.۹ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =