۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 3059
کد خبر: 83713557
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تدابیر پیشگیرانه کلمبیا برای مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- در پی شیوع کرونا در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، دولت کلمبیا اقداماتی از قبیل بستن مرزهای مشترک و محدودیت‌های ورود مسافران خارجی از مبدا کشورهای اروپایی و آسیایی به کشور را در دستورکار قرار داد.

به گزارش امروز خبرگزاری افه، ایوان دوکه رئیس جمهوری کلمبیا اعلام کرد که از روز شنبه (امروز) تمامی مرزهای مشترک با ونزوئلا بسته خواهد شد؛ همچنین محدودیت هایی در مورد افرادی که طی ۱۴ روز اخیر به کشورهای اروپایی یا آسیایی سفر داشته اند و اکنون قصد ورود به کشور را دارند، اعمال خواهد شد.

ایوان دوکه با اشاره به دو هزار و ۲۱۹ کیلومتر مرز زمینی مشترک با کشور ونزوئلا که اغلب تحت کنترل گروه های غیرقانونی است، موفقیت در حفاظت و نظارت کامل بر این خطوط  را منوط به حمایت و پشتیبانی همه جانبه مسئولان در امور مهاجرت، مقامات بهداشتی و نیروهای نظامی کلمبیا دانست.

مقامات بهداشتی کلمبیا تاکنون ابتلای ۱۶ نفر به ویروس کرونا را گزارش داده اند؛ این در حالی است که ونزوئلا تنها ابتلای سه مورد را ثبت کرده است.

«آنخلا اوروزکو» وزیر حمل و نقل کلمبیا نیز اعلام کرد که اعمال محدودیت ها در زمینه ورود مسافران به کشور از ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) اجرا خواهد شد و خاطرنشان کرد که شهروندان کلمبیایی که به کشورهای آسیایی یا اروپایی سفر داشته اند، به قرنطینه اجباری منتقل خواهند شد.

ایوان دوکه ضمن دعوت از مردم به حفظ آرامش، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه را در جهت حفظ سلامت مردم کلمبیا و مهار شیوع این ویروس در کشور، اولویت دولت اعلام کرد.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت، بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت کرد.
براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، در شرایط کنونی ۱۴۵ هزار و ۹۰۲ نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که ۷۲هزار و ۵۵۳ نفر بهبود یافته و پنج هزار و ۴۳۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha