ناپایداری‌ هوا در استان مرکزی تشدید می‌شود

اراک - ایرنا - مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: ناپایداری‌های هوا در این استان تا فردا (یکشنبه) به‌دلیل ورود سامانه بارشی تشدید می‌شود.

«رضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس نقشه‌های پیشیابی هوا  برخی از نقاط این استان به‌ویژه مناطق جنوب غرب و غربی از امروز (شنبه) احتمال رگبار باران دارد.

وی بیان کرد: سرعت وزش باد در قسمت‌هایی از استان به‌صورت موقتی افزایش می‌یابدو ناپایداری‌ها از فردا (یکشنبه) تشدید می‌شود و در مناطق بیشتری از استان مرکزی بوه‌یژه نیمه جنوبی استان رگبار و احتمال رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: دمای هوا که در روزهای گذشته در این استان افزایش محسوسی  داشته، تا صبح دوشنبه تا حدی کاهش می‌یابد.

مرادی تصریح کرد: بررسی نقشه‌های فعلی پیش‌یابی، نشان دهنده ورود یک سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه هفته جاری به استان مرکزی است.

وی گفت: دلیجان با بیشینه دمای ۲۳ و ۹ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و زرندیه با کمینه دمای پنج و سه دهم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

۲۱۹ و سه دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =