۲۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83713263
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا شرکت‌های هواپیمایی آمریکا را فلج کرد

تهران – ایرنا – شدت یافتن شیوع ویروس کرونا در جهان بخصوص در آمریکا اکنون صنعت هوانواردی و غول‌های هواپیمایی آمریکا را فلج کرده بطوریکه به گفته کارشناسان کاهش درخواست پروازهای مسافربری دراین کشور از حادثه یازده سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی بدین سو، بی‌سابقه بوده است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز شنبه گزارش داد: خطوط هوایی آمریکایی دلتا  (Delta) از کاهش ۴۰ درصدی پروازهای مسافربری خود خبر داد که به گفته مسئولان این ظرکت هواپیمایی  تاکنون چنین ریزش پروازها از زمان حوادث یازده سپتامبر ۲۰۰۱ بدین سو هرگز مشاهده نشده است.

این رسانه تصویری آمریکایی ادامه داد: مسئولان شرکت خطوط هوایی دلتا اعلام کرده اند که شاهد لغو رزور و درخواست های پروازی از سوی مسافران بوده که به معنای زمین گیر شدن  حدود ۳۰۰ پرواز می باشد، این درحالی است که  از ماه آینده میلادی نیز  قرار است پرواز ها به قاره اروپا تعلیق  شو د و  این موضوع  ممکن ادامه یابد.

این شبکه خبری افزود: مسئولان این شرکت هواپیمایی با توجه به شرایط بوجود آمده، فعلا سخنی از کاهش پرسنل خود نگفته اند اما به نیروهای خود توصیه به کار «پاره وقت» و یا دریافت نکردن دستمزدها داده اند.

 فروپاشی شرکت های هواپیمایی معتبر جهان

به گفته کارشناسان و ناظران امور اقتصادی درصورت ریشه کن نشدن ویروس کرونا و ادامه این وضعیت ، بسیاری  از شرکت های معتبر هواپیمایی جهان  با از دست دادن مسافران و رزو سفر، فرو خواهند پاشید.

کاهش ظریفت پروازی دو شرکت بزرگ آمریکایی

خطوط هوایی « امریکن ایرلاینز - AAL » و « دلتا ایرلاینز » از بزرگترین خطوط هوایی جهان  ، ۲۱ اسفند ماه به دنبال شدت یافتن شیوع کرونا در آمریکا،  از کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی ظرفیت پروازهای خود خبر دادند.

خطوط هوایی امریکن ایرلاینز نیز که قدمتی ۹۳ ساله دارد و زیرمجموعه « گروه امریکن ایرلاینز - American Airlines Group » بوده و با در اختیار داشتن نزدیک به ۱۲۹ هزار پرسنل، در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از ۴۴.۵ میلیارد دلار درآمد داشته است.

درهمین حال ، خطوط هوایی دلتا نیز که از کاهش ۴۰درصدی ظرفیت پروازی خود خبر می دهد که این شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکایی با در اختیار داشتن ناوگانی بیش از ۹۰۰ فروند هواپیمای مسافربری به ۳۲۵ مقصد داخلی و خارجی، در سال ۲۰۱۹ میلادی درآمدی بیش از ۴۷ میلیارد دلار داشته بود.

ممنوعیت ورود پروازها از اروپا به آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شیوع ویروس کرونا در این کشور را ناشی از مسافران ورودی از اروپا دانست و ۲۱ اسفندماه دریک نشست  خبری اضطراری در ارتباط فراگیر شدن این ویروس گفته بود: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به دو هزار و ۵۱۳ مورد رسیده است که تاکنون ۵۰ نفر دراین کشور بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha