تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک توسط جهادگران البرزی

کرج - ایرنا - رییس بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به فعال سازی ۳۰ کارگاه تولیدی جهادی در این استان گفت: روزانه ۱۰ هزار عدد ماسک بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا توسط جهادگران در این کارگاه ها تولید می شود.

سرهنگ پاسدار علی ترکاشوند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  همزمان با  اعلام شیوع بیماری کرونا در کشور، قرارگاه مبارزه با کرونا در بسیج سازندگی استان البرز تشکیل شد.

وی اظهارداشت: این قرارگاه به منظور همیاری، کمک رسانی و خدمات بهداشتی به شهروندان استان البرز به ویژه مناطق محروم و حاشیه ای استان راه اندازی شد.

ترکاشوند، ضد عفونی ۶۰۰ مسجد مدرسه و اماکن دیگر مثل بیمارستان و...،  ضدعفونی بیش از ۲ هزار کوچه و خیابان، توزیع بیش از ۲۰ هزار بسته اقلام بهداشتی شامل دستکش، مواد ضد عفونی و ماسک و توزیع بیش از ۱۵ هزار برگ بروشور را از جمله اقدامات جهادگران البرزی برشمرد.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ گروه جهادی درگیر عملیات ضدعفونی، آموزش، فرهنگ سازی و تولید ماسک هستند، گفت: برای ضدعفونی معابر و اماکن بیش از ۱۰۰ هزار لیتر آب ژاول مصرف شده است.

رییس بسیج سازندگی استان البرز یادآور شد که آموزش پیشگیرانه چهره به چهره حدود ۱۰ هزار نفر از شهروندان از دیگر اقدامات جهادگران البرزی است.

ترکاشوند اضافه کرد که علاوه بر فعالیت ۳۰ کارگاه تولید ماسک، ۱۰ کارگاه دیگر نیز منتظر دریافت مواد اولیه برای شروع به کار هستند.

وی از دیگر اقدامات بسیج سازندگی را همکاری با بسیج جامعه پزشکی ، همکاری با بسیج اصناف، تشکیل قرارگاه مقابله با کرونا به صورت دفاع موزاییکی تا سطح حوزه ها و راه اندازی مقرهای توزیع ماسک در سطح شهر برشمرد.

طبق آخرین آمار تاکنون ۹۵ بیمار مشکوک و کرونایی در استان البرز جان باخته ویک هزار بیمار مشکوک و مثبت کرونا پس از بهبودی از بیمارستان های استان ترخیص شده اند.

اکنون ۴۵۰ بیمار مشکوک و کرونایی در بیمارستان های البرز بستری هستند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از۱۲۵ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

همچنان مسوولان سلامت استان البرز و کشور از مردم می خواهند تا برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در خانه بمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =