بسیج روزانه ۳۰هزار ماسک در استان بوشهر تولید می‌کند

بوشهر- ایرنا- مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهرگفت: با راه‌اندازی ۳۰ کارگاه کوچک محله محور روزانه ۳۰هزار ماسک با نظارت مراکز بهداشتی و درمانی دراین استان تولید می‌شود.

سرهنگ ذوالفقار عباسی فر روز شنبه در آئین بازدید از سه کارگاه تولید ماسک در عالی شهر، محلّه تنگک شهر بوشهر و روستای گورک افزود: یکی از اقدام‌های سازمان بسیج سازندگی خدمات رسانی در شرایط غیرعادی، غیرطبیعی و حوادث غیرمترقبه ای چون سیل، زلزله و شیوع بیماریهای واگیردار با همکاری قشرهای مختلف بسیج و دستگاههای اجرایی است.

وی یادآورشد: در همین راستا  این سازمان در بحث شیوع ویروس کرونا نیز گام‌های متعددی را تاکنون با همت گروه‌های جهادی از قشرهای مختلف بسیج در روستاها و مناطق مختلف استان انجام داده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر  بیان کرد: یکی از کارهای مهم گروههای جهادی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، آموزش و اطلاع رسانی از طریق رسانه های مختلف خبری برای رعایت اصول و انجام اقدام‌های بهداشتی است.

عباسی فر یگفت: کمک به رفع آلودگی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی، بهداشتی، مساجد، حسینیه ها و مراکز بهداشتی و درمانی اقدام دیگری است که گروه های جهادی در بیشتر شهرها و روستاهای استان با تشکیل تیم هایی در همین زمینه به خدمات رسانی مشغول هستند.

براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دریافت نتایج آزمایش‌های جدید  استان بوشهر در روز جمعه مورد جدیدی نداشت و همان ۲۱ بیمار قبلی دارای ویروس کرونا باقی ماند.

 در زمان حاضر از هشت بیمار بستری در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس چهار بیمار با بهبودی ترخیص و به قرنطینه خانگی منتقل شدند تا آمار بیماران بهبودیافته در استان به ۱۳ بیمار افزایش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =