شیمی؛ پرطرفدارترین رشته در فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸

تهران-ایرنا- رییس مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ثبت‌نام بیش از ۱۰ هزار متقاضی در فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ماه ۹۹ خبر داد و گفت: رشته شیمی پُرطرفدارترین رشته‌های این فراخوان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا رضوان طلب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: در فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ماه ۹۸ در مجموع ۱۰ هزار و ۴۹۸ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد، ۸۰ متقاضی دارای مدرک سطح چهار حوزوی، یک نفر دارای مدرک حوزوی سطح سه و هزار و ۶۳ نفر هم دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: ۹ هزار و ۳۵۴ نفر هم دارای مدرک دکتری بودند.
وی درباره دانشگاه های پُرمتقاضی در فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ماه ۹۸ اظهار داشت: دانشگاه های فرهنگیان، فنی حرفه ای، تهران، تربیت مدرس و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پر متقاضی ترین برای جذب هیأت علمی بودند.
رضوان طلب درباره پرمتقاضی ترین رشته ها در فراخوان بهمن ماه ۹۸ گفت: شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، فیزیک، زبان و ادبیات فارسی، تربیت بدنی، علوم تربیتی، زیست شناسی و مهندسی شیمی به ترتیب پرطرفدارترین رشته ها برای مخاطبان جذب هیأت علمی شناخته شدند.
رییس مرکز جذب وزارت علوم درباره ترکیب جنسیتی متقاضیانی که در این فراخوان ثبت نام کرده بودند، افزود: ۴۳درصد متقاضیان را زنان و ۵۷ درصد متقاضیان را مردان تشکیل داده اند که ۴۰ درصد مجرد و ۶۰ درصد متاهل هستند.
رضوان طلب خاطرنشان کرد: در این فراخوان ۵۶۶ نفر کرسی ‌های هیأت علمی را در دانشگاه‌ های دولتی احراز می کنند و در کل هزار و ۷۳۴ کرسی هیأت علمی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی افزود: ۲۰۸ کرسی از بین کرسی‌هایی که برای متقاضیان هیأت علمی در نظر گرفته شده به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد اختصاص دارد، همچنین ۱۸۷ کرسی برای رقابت داوطلبان در دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی در نظر گرفته شد.
به گفته رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، در این فراخوان ۹۸۱ نفر از متقاضیان موفق می‌شوند در دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی کرسی‌های خدمتی خود را پیدا کنند.
به گزارش ایرنا، بیست و سومین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی از ۲۴ بهمن ماه در پایگاه اطلاع رسانی مرکز جذب وزارت علوم آغاز شد و تا ۱۰ اسفندماه ادامه داشت.
مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم هر سال ۲ فراخوان جذب در شهریور و بهمن ماه برگزار می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha