معاون استاندار فارس: اصناف، مصوبه مقابله با کرونا را رعایت کنند

شیراز-ایرنا- ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس، تصویب کرد که فعالیت تمام اصناف به جز اصنافی که مایحتاج ضروری و اولیه مردم را تامین می‌کنند ممنوع است؛ از این رو معاون و جانشین استاندار فارس در این ستاد از اصناف خواست این مصوبه را رعایت کنند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ، گفت:با صنوف متخلفی که این مصوبه را رعایت نکنند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

عبدالرضا قاسمپور شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اصناف براساس دستور استاندار فارس و مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تعطیل شدند البته بسیاری از اصناف نیز داوطلبانه و آگاهانه به خاطر حفظ سلامت مردم فعالیت خود را تعطیل کردند.

فعالیت چه اصنافی مجاز است؟ 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین با تشکر از اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی که با حضور در جلسات ستاد مدیریت بیماری کرونا آمادگی خود را برای همراهی با مردم و تعطیلی اصناف اعلام کردند، گفت: در این ایام تنها اصنافی که مایحتاج ضروری و اولیه مردم را تامین می‌کنند فعال هستند.
قاسم‌پور افزود: اصنافی که فعالیت آنان ادامه دارد شامل فروشندگان خوار و بار و لبنیات، توزیع کنندگان گوشت مرغ و گوشت قرمز، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی‌ و جایگاه‌های فروش مواد نفتی هستند و مابقی اصناف تعطیل خواهند بود.
وی ادامه داد: برای اجرای این مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا، اتحادیه‌های صنفی، بازرسان خود را افزایش دادند تا این مصوبه به صورت کامل اجرایی شود و برابر ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد می‌کنند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: همچنین با توجه به اینکه این مصوبه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و ستاد پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس تصویب شده، بازرسان و ناظران دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، اداره‌کل تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در این زمینه فعال شده‌اند و برابر قانون با متخلفان برخورد می‌کنند.

مشکلات اصناف را واقفیم اما زیان مالی بهتر از  ضرر جانی است
قاسم‌پور با بیان اینکه به مشکلات اصناف واقف هستیم گفت: همه باید متوجه باشیم که ضرر مالی بهتر از ضرر جانی است، در این شرایط همه باید دست به دست هم دهیم تا بیماری کرونا در کشور و استان ریشه‌کن شود.

مردم لحظه سال تحویل و ایام نوروز به آرامگاه ها نروند
وی ادامه داد: جامعه هتلداران نیز آمادگی کامل خود را برای تعطیلی هتل‌ها و مراکز اقامتی اعلام کردند و مراکز گردشگری و تاریخی نیز تعطیل هستند بنابراین هیچ مسافری را در ایام نوروز نمی‌‍پذیریم.
وی اضافه کرد: هیچ محلی برای اقامت و اسکان مسافران در استان فارس وجود ندارد، همچنین با اجاره دهندگان منازل مبله برخورد شدیدی از سوی دادستانی و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد.
معاون استاندار فارس از مردم خواست از برگزاری و حضور در تجمع‌های سنتی مثل حضور در آرامگاه هادر لحظه سال تحویل و ایام نوروز، دید و بازدیدهای نوروزی، مراسم چهارشنبه آخر سال، مراسم های شادی ولادت ائمه اطهار(ع) و ۲۷ رجب خودداری کنند تا از شیوع کرونا جلوگیری شود.

براساس آخرین آمار منتشر شده در روز جمعه ۲۳بهمن‌ماه، ۳۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس طی ۲۴ ساعت مشاهده شده و با شناسایی این افراد، شمار مبتلایان به ۲۳۲ نفر رسیده است؛ همچنین در مجموع ۸ نفر تاکنون در استان فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

هم‌اکنون ۶۱درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۲۶درصد از مبتلایان نیز به دلیل وجود علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند؛ همچنین ۱۳درصد افراد مبتلا نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =