واحدهای اقامتی رسمی در خراسان رضوی تعطیل شد

مشهد- ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: واحدهای اقامتی رسمی این استان از روز شنبه ۲۴ اسفند تعطیل است.

ابوالفضل مکرمی‌فر در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تصمیم‌ ستاد مقابله باکرونا در خراسان رضوی و با هدف حفاظت از مردم در برابر شیوع بیشتر بیماری کرونا، اقامت در واحدهای اقامتی رسمی شامل هتل، هتل‌آپارتمان و مهمانپذیرهای این استان نیز تا پایان ایام نوروز ممنوع است.

وی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و ۱۰۰ واحد اقامت رسمی در این استان فعالیت دارد که بیش از ۹۵ درصد آن‌ها در کلانشهر مشهد واقع است.

وی گفت: با توجه به تعطیلی تمامی واحدهای اقامتی رسمی و غیر رسمی در این استان باید برای مسافران ۴۰ پرواز روزانه فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد، خودروهای شخصی و اتوبوس‌ها چاره‌ای اندیشید.

مکرمی‌فر افزود: تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در استان هستیم و در این زمینه همکاری و هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.

هم اکنون هزار و ۱۰۰ واحد اقامتی رسمی شامل هتل، هتل ‌آپارتمان و مهمانپذیر با بیش از ۱۰۰ هزارنفر شب ظرفیت اقامت در استان خراسان رضوی فعالیت دارد.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون با اضافه شدن ۱۱۰ مبتلای جدید به ۳۹۵ نفر رسیده است.

۲۷۰ نفر از کل مبتلایان به ویروس کرونا در این استان در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه در مناطق زیرپوشش سایر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان هستند.

تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده است  ۲۸ تن است که ۲۰ تن از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۶ تن مربوط به دانشکده علوم پزشکی نیشابور هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت‌جام و گناباد هم هر کدام یک فوتی داشته‌اند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =