مهمترین وظیفه سمن‌ها در شرایط فعلی فرهنگ‌سازی برای «در خانه‌ ماندن» است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: مهمترین وظیفه سازمان‌های مردم‌نهاد در شرایط فعلی و برای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا، فرهنگ‌سازی در راستای اجرای کمپین «در خانه بمانیم» است.

هادی طباطبایی روز شنبه در جلسه سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان آذربایجان‌غربی در خصوص مبارزه با کرونا افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش موثری در فرهنگ‌سازی می‌توانند داشته‌باشند و یکی از آن‌ها راه‌اندازی کمپین «درخانه بمانیم» است که باید همگانی شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد باید ایده‌ها و طرح‌های خود را برای مبارزه هرچه بهتر با بیماری کرونا ارائه دهند تا به یک نتیجه مطلوب‌تر در این خصوص دست یابیم.

وی بیان کرد: اکنون حضور سازمان‌های مردم‌نهاد جهت مشارکت در مبارزه با کرونا حائز اهمیت است و باید طوری عمل کنند تا آسیبی به خود آن‌ها وارد نشده و نتیجه مطلوب حاصل شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی ادامه داد: نباید افراد مختلف به شیوه‌های نادرست اقدام کنند و باید اصولی و با در نظر گرفتن تمامی جوانب در این حوزه وارد شد.

طباطبایی گفت: متاسفانه شاهد هستیم برخی ماسک تولید می‌کنند یا ضدعفونی معابر را به شیوه‌های نادرست انجام می‌دهند که همه‌ این موارد مشکل‌آفرین است که با توجه به این امر، آموزش لازم برای داوطلبان در بخش‌های مختلف باید داده شود.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۵۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در آذربایجان‌غربی نیز تاکنون نتیجه ۱۷۵ آزمایش در خصوص ابتلا به بیماری کرونا مثبت اعلام شده که از این افراد، ۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =