شایعه بارش ۹۰۰ میلی‌متری در سیستان و بلوچستان صحت ندارد

زاهدان -ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: شایعه‌ای با عنوان هشدار سازمان فضایی ناسا با عنوان اینکه در ۷۲ ساعت آینده سامانه‌ای با بارش ۹۰۰ میلی‌متری سیستان و بلوچستان و برخی استان‌های کشور را فرا می گیرد در شبکه‌های اجتماعی در حال نشر است که به هیچ عنوان صحت ندارد.

محسن حیدری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شایعه حداقل سه بار از ابتدای سال تاکنون در فضای مجازی منتشر شده که واقعیت نداشته و اساسا سازمان فضایی ناسا ربطی به هواشناسی ندارد چراکه این سازمان در حوزه‌های فضایی فعالیت دارد.
وی ادامه داد: براساس خروجی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی حداقل تا پنج روز آینده هیچ سامانه بارشی سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. اما در استان‌های غرب و شمال غرب کشور در چند روز آینده سامانه قوی بارشی فعال می‌شود که به استان ما نمی‌رسد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این شایعه پیش از این درست بعد از سیل ابتدای امسال لرستان و برای بار دوم نیز بعد از سیل سیستان و بلوچستان و اکنون در شرایطی که کشور درگیر ویروس کروناست برای چندمین بار منتشر شده است.
حیدری خاطرنشان کرد: سازمان هواشناسی تنها مرجع پایش و پیش‌بینی وضع هوای کشور است که این کار را به صورت ساعتی از طریق ایستگاه های هواشناسی و مراکز پیش بینی انجام می دهد و مردم عزیز می بایست برای کسب اطلاع از وضعیت جوی تنها به اخبار این سازمان توجه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =