کرونا انتخابات مقدماتی ۲۰۲۰ آمریکا را در لوئیزیانا به تأخیر انداخت

تهران- ایرنا- دبیر خارجی ایالت لوئیزیانای آمریکا اعلام کرد که به دلیل نگرانی های شیوع ویروس کرونا، انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در این ایالت به تعویق افتاد.

به گزارش شبکه فاکس، کایل آردوین روز جمعه به وقت محلی در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا که قرار بود ماه آینده در چهارم آوریل (۱۶ فروردین) در ایالت لوئیزیانا برگزار شود، به تعویق افتاد.

وی با جدی خواندن شیوع ویروس کرونا، گفت که انتخابات مقدماتی در این ایالت دست کم به مدت دو ماه به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش رسانه های داخلی، با توجه به آنکه کاخ سفید به دنبال مهار شیوع ویروس کروناست، ایالت لوئیزیانا به عنوان نخستین ایالت در آمریکاست که به دلیل شیوع کرونا، انتخابات مقدماتی ۲۰۲۰ را به تعویق می اندازد.

با افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا، برخی کارکنان بخش ایالتی انتخابات مقدماتی ۲۰۲۰ محل کار خود را ترک کرده و هم اکنون نیروی انسانی لازم برای برگزاری این انتخابات وجود ندارد.  

در همین حال، مقامات انتخاباتی در ایالت اوهایو برای یافتن کارمندان انتخابات مقدماتی که قرار است در تاریخ ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) در این ایالت برگزار شود، تلاش می‌کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی ایالت اوهایو، کمبود نیرو برای برگزاری انتخابات مقدماتی در حالی احساس می‌شود که تعداد قابل توجهی از کارمندان این انتخابات از ترس شیوع ویروس کرونا محل کار خود را ترک کرده‌اند.  

روزنامه کولومبوس اوهایو در همین پیوند می‌نویسد؛ بخش فرانکلین یکی از شهرهای ایالت اوهایو است که در ۲ روز گذشته ۲۲۳ کارمند انتخاباتی خود را از دست داده است. در بخش سین‌سینات نیز  ۱۰۰ تن از ترس کرونا محل کار خود را ترک کرده‌اند.  

با توجه به این موارد، یافتن نیرو با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات مقدماتی ۲۰۲۰ و شیوع ویروس کرونا به یک نگرانی مهم برای مقامات برگزار کننده انتخابات تبدیل شده است.  

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا، تا بامداد چهارشنبه ۲۱ اسفند (۱۱ مارس)، جو بایدن از برنی سندرز پیشی گرفته است.  

به این ترتیب نامزد ۷۷ ساله دموکرات و معاون رییس جمهوری در زمان اوباما توانسته جایگاه خود را به عنوان پیشتاز در رقابت دموکرات‌ها برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر تثبیت کند.  

نتایج اولیه انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در روز سه‌شنبه در ۶ ایالت نشان می‌دهد که جو بایدن دست کم در چهار ایالت میشیگان، میسوری، میسی‌سیپی و آیداهو از رقیب سرسخت خود پیش افتاده است.  

رقابت‌های مقدماتی یا درون‌حزبی دموکرات‌ها تاکنون در ۱۸ ایالت آمریکا برگزار شده و با حذف بیشتر داوطلبان، اکنون رقابت اصلی میان بایدن و سندرز سناتور ایالت ورمونت جریان دارد. تالسی گابارد دیگر داوطلب دموکرات شرکت‌کننده در رقابت‌های مقدماتی بختی برای پیروزی ندارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha