شتاب کرونا در ایتالیا؛ ۲۵۰ مرگ در ۲۴ ساعت گذشته

تهران- ایرنا- دولت ایتالیا اعلام کرد؛ تنها در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

شبکه فرانس ۲۴ با اعلام این خبر افزود: در حالی که ویروس کرونا در سرتاسر ایتالیا شیوع پیدا کرده و جان هزار نفر را گرفته، نهاد کاتولیک در رم دستور داد؛ همه کلیساها تعطیل شوند.

ایتالیا پس از چین و بالاتر از ایران و کره جنوبی آمار بالایی در ابتلا به بیماری کرونا دارد.

نخست‌وزیر ایتالیا پس از رشد ناگهانی در شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از این ویروس، دستور تعطیلی همه فروشگاه‌ها در این کشور به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی را داد.

«جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا اعلام کرد که همه فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها در این کشور به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد عذایی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل خواهد شد.

کونته که در یک سخنرانی تلویزیونی سخن می‌گفت، به مردم ایتالیا وعده داد که امید خود را از دست ندهند؛ چراکه با وجود آنکه اکنون آمارهای مربوط به کرونا افزایشی است، تا چند هفته دیگر از شیوع آن جلوگیری خواهد شد.

مجموع مبتلایان کرونا در ایتالیا به بالای به ۱۳ هزار نفر رسیده است.

پس از ایتالیا، دیگر کشورهای اروپایی نیز با سرعت در حال ثبت مواردی از ابتلا به ویروس کرونا هستند؛ از جمله اسپانیا که بیشترین میزان تلفات را پس از ایتالیا به خود اختصاص داده‌ است. در این کشور تا روز جمعه ۵۴ نفر جان باخته‌اند و ۲ هزار و ۲۶۲ نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.   

فرانسه، دیگر کشوری است که تعداد مبتلایان کرونا در آن بسرعت در حال افزایش است. بیش از ۲ هزار و ۲۸۱ نفر در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۵۰  نفر نیز جان باخته‌اند.  

آلمان با تعداد یکهزار و ۹۰۸ مبتلا، سه فوتی ناشی از کرونا را ثبت کرده است.

در انگلیس از ۴۵۶ مبتلا به ویروس کرونا، تا کنون ۸ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس، جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که در هلند از ۵۰۳ نفر مبتلا، پنج تن فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha