تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۶۶ نفر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- برخی از ارومیه‌ای‌ها بدون توجه به آمار مبتلایان به کرونا در مراکز پرتجمع نظیر بازار حضور می‌یابد و در این شرایط رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از افزایش مبتلایان به ۶۶ نفر در مرکز استان خبر می‌دهد و می‌گوید: این آمار نشان‌دهنده سهم ۳۸ درصدی ابتلا در میان افراد مشکوک به کرونای استان است.

جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن ۲۷ نفر در بوکان، ۱۷ نفر در خوی ، ۱۶ نفر در شاهین‌دژ و ۱۱ نفر در میاندوآب به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی اضافه کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی، تعداد مبتلایان تک رقمی بوده به طوری‌که هشت نفر در تکاب، هفت نفر در سلماس، ۶ نفر در مهاباد و ۶ نفر در نقده کرونا مثبت بوده‌اند.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در سردشت، سه نفر در چایپاره، ۲ نفر در هرکدام از شهرستان‌های اشنویه و ماکو و یک نفر در پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان استان شامل چالدران، شوط و پلدشت عاری از کرونا هستند ولی مردم این شهرستان ها نیز باید نظیر مناطق دیگر موارد پیشگیری را به صورت کامل رعایت کنند.

آقازاده گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که هفته آینده نیز روند افزایشی ادامه یابد و در صورت رعایت‌نکردن مردم، این روند همچنان پابرجا خواهد بود.

به گزارش ایرنا، ۱۷۵ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۶ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha