انتقاد بانک مرکزی اروپا از عملکرد کشورهای منطقه یورو در برابر ویروس کرونا

تهران- ایرنا- "کریستین لاگارد" رئیس بانک مرکزی اروپا از عملکرد کشورهای منطقه یورو در مقابله با ویروس کرونا انتقاد کرد.

به گزارش روز جمعه شبکه خبری یورور نیوز، لاگارد از کشورهای منطقه یورو به دلیل عدم تحرک فوری و قوی برای مهار تاثیرات  جهانی ویروس کرونا انتقاد کرد.

وی افزود: تأثیر اقتصادی کرونا واکنشی هماهنگ می طلبید و برای تحت تاثیر قرار نگرفتن منطقه یورو، نیازمند عملکرد سریع، قوی از سوی همه طرف ها بود.

تاکنون 139 هزار و 16 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا و 5هزار و116 نفر جان باخته و 70 هزار و727 نفر بهبود یافته اند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

 «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه گذشته ( ۲۱ اسفندماه ۹۸ ) در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

 « دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علت شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha