توقف اتوبوس‌های شهری اهواز برای پیشگیری از شیوع کرونا

اهواز - ایرنا - رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز گفت: فعالیت اتوبوس‌های شهری با هدف پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از امروز تا اطلاع ثانوی در این کلانشهر متوقف شده است.

رحیم کعب‌عمیر جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصمیم در شورای اسلامی شهر اهواز تصویب نشده و مربوط به مصوبات شورای تامین شهرستان است.

وی تاکید کرد: شهرداری اهواز مشکلی در ضدعفونی اتوبوس‌ها ندارد و این تصمیم تنها با هدف کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا اتخاذ شده است.

کعب‌عمیر با اشاره به ضدعفونی معابر شهری توسط شهرداری اهواز در روزهای گذشته، گفت: ضدعفونی معابر شهری جزو وظایف ذاتی شهرداری نیست و از وظایف بهداشت است اما شهرداری به تنهایی و فراتر از وظیفه خود در این روزها اقدام به ضدعفونی محله‌های مختلف کرده است.

وی گفت: این در حالیست که هیچکدام از شرکت‌ها و صنایع بزرگ مستقر در استان در این زمینه با شهرداری همکاری نکردند، فقط شرکت لوله سازی حاضر به همکاری با شهرداری در ضدعفونی مناطق شده است.

بر اساس این گزارش، اهواز با ۸۴ نفر بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را در خوزستان دارد.

آنطور که دانشگاه علوم پزشکی اهواز در روز ۲۳ اسفند گزارش کرده، با شناسایی ۱۵ بیمار جدید، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای اپیدمی تا کنون به ۱۷۳ نفر رسیده که ۷۹ نفر بهبود یافته، ۳۰ نفر فوت کرده و ۶۴ بیمار در مراکز درمانی منتخب استان بستری هستند.

تردد شهروندان در مکان‌های عمومی اهواز، نگرانی از افزایش تعداد بیماران را به دنبال داشته و کمپین‌های «در خانه بمانیم» در فضای مجازی و در میان کاربران راه اندازی شده است. محدودیت ترافیکی و یا تعطیلی مراکز تجاری هنوز از سوی مسئولان اعمال نشده است. با وجود پیگیری‌های خبرنگار ایرنا فرماندار اهواز تاکنون درباره برنامه‌های این شهرستان برای مقابله با کرونا حاضر به پاسخگویی نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha