تعطیلی اصناف کرمانشاه که با معیشت مردم در ارتباط نیستند

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: اتحادیه‌ها و اصنافی که کمتر با معیشت مردم در ارتباط هستند لازم است واحدهای خود را تعطیل کنند.

محسن دارابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: براساس نشست فوق‌العاده‌ امروز سازمان صمت و اتاق اصناف تاکید شد که واحدهای صنفی که با معیشت مردم در ارتباط هستند مانند میدان میوه و تره بار، خبازی ها، قصابی ها، واحدهای صنفی فروش مرغ و ماهی، میوه فروشی ها، شیرینی فروشی ها، فروشگاه های عرضه کننده مواد غذایی و همچنین واحدهای صنفی ارایه کننده خدمات عمومی مانند تعمیرکاران اتومبیل، تا پایان اسفند به ارایه خدمات به شهروندان بپردازند.
وی افزود: در این نشست تاکید شد که اقلامی چون برنج، گوشت، مرغ، ماهی، پرتقال و سیب به مقدار کافی در انبارها موجود است و شهروندان نیازی به هجوم به فروشگاه ها و انبارکردن کالاهای موردنیاز خود ندارند، چون این اقلام به مقدار وفور در بازار موجود است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه تصریح کرد: ضمنا از اتحادیه هایی که کمتر با معیشت مردم در ارتباط هستند همچون اتحادیه های فرش فروشان، پارچه فروشان، آلومینیوم کاران، هتلداران، عکاسان،ابزار و یراق، انفورماتیک، آرایشگاه های مردانه و زنانه، شرکت های خدماتی، کتاب فروشان، کیوسک داران مطبوعاتی، علافان، موزاییک سازان، طلا و جواهر، آهن فروشان، اتومبیل فروشان، پوشاک، بلور و چینی، چاپخانه داران، درودگران، تزیینات داخلی ساختمان، پروفیل کاران، فروشندگان لوازم الکتریکی و اتحادیه آبمیوه بستنی و کافی شاپ تقاضا می شود از روز شنبه ۲۳ اسفند تا پایان سال جاری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کمک به سیستم پزشکی و درمان استان اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی زیرمجموعه خود کنند.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تا روز جمعه ۲۳ اسفند ماه ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تاکنون آزمایش کرونا ۹۴ نفر از آنان مثبت اعلام شده است و ۱۰ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده اند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۱ هزار ۳۶۴ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و سه هزار و ۵۲۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به ۱۱۳ گسترش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها