بازیگران ایرانی و خارجی مقابل دوربین سریال «سلمان فارسی»

تهران- ایرنا- فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری که در مرکز سیمافیلم تهیه می شود، به روزهای پایانی در جزیره قشم رسید.

داوود میرباقری کارگردان باسابقه و موفق در عرصه ساخت سریال های تاریخی مشغول فیلمبرداری فصل بیزانس مجموعه «سلمان فارسی» است. در این فصل اعراب لخمی و سپاهیان روم رودروی یکدیگر قرار می گیرند. این فصل یکی از فصل هایی است که پیچیدگی های خاصی دارد و به واسطه رویارویی اعراب با سپاهیان روم علاوه بر بازیگران ایرانی از بازیگران خارجی نیز استفاده می شود. 

داستان سریال سلمان فارسی از تولد تا ماجرای فتح ایران است. پیش بینی شده این سریال در ۴۰ قسمت ساخته شود البته شاید به واسطه پیچیدگی‌های داستانی، قسمت‌های سریال افزایش پیدا کند.

سریال سلمان فارسی جزو کارهای الف ویژه مرکز سیما فیلم است که فیلمبرداری آن ۵ سال طول خواهد کشید و در داخل و خارج از کشور فیلمبرداری می‌شود.

گروه تولید پس از پایان فیلمبرداری بخشی از مجموعه در ایران به ترکیه می‌روند و بعد از بازگشت در لوکیشن‌هایی همچون تیسفون و جی کار را از سر خواهند گرفت. همچنین پس از فیلمبرداری در یک کلیسا، گروه در شهرک غزالی و احتمالاً لوکیشنی در ورامین مستقر خواهند شد.

فرهاد اصلانی نقش تاجری را در مجموعه سلمان فارسی بازی می کند. همچنین علی دهکردی و محمدرضا هدایتی نیز در این سریال به ایفای نقش می پردازند.

حضور مستمر پزشک در پشت صحنه سریال و ضدعفونی کردن لوکیش

طی روزهای گذشته یکی از سایت های خبری با انتشار فیلمی مدعی شد که عوامل تولید سریال سلمان فارسی بدون رعایت نکات بهداشتی مشغول فیلمبرداری هستند؛ این در حالی است که فیلم مذکور مربوط به زمان پیش از شیوع ویروس کروناست و از زمان شیوع این بیماری تمامی عوامل پروژه هر روز توسط پزشکان حاضر در لوکیشن مورد معاینه قرار گرفته و تمامی وسایل نیز به صورت مستمر ضدعفونی می شود.

سریال سلمان فارسی به کارگردانی داود میرباقری همانند سریال مختارنامه یکی از بزرگترین پروژه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ است که سال ها برای ساخت آن تلاش شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha