عضو تیم کشتی آلیش زنان: بدنبال طلای پیکارهای جهانی هستم

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی کشتی آلیش گفت: یکی از بدترین اتفاقات سال گذشته بازگشتم از مسابقات جهانی قزاقستان بدون کسب مدال طلا بود اما امسال همه تلاشم را برای طلایی شدن خواهم کرد.

«زهرا یزدانی» کشتی‌گیر دسته ۵۵ گیلوگرم که مدتی است در رشته کشتی آلیش فعالیت می‌کند. از خانواده ای ورزشی قدم در این ورزش گذاشته است. وی دختر دایی «رضا یزدانی» کاپیتان سابق تیم ملی کشتی آزاد و دارنده ۴ مدال طلا و برنز جهان و خواهر «امیرمحمد یزدانی» ملی‌پوش تیم ملی ایران در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان است.

زهرا یزدانیدر بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان در سال ۹۶ صاحب مدال طلا شد و امسال هم در مسابقات جهانی قزاقستان به مدال برنز دست یافت.

وی در گفت و گو با ایرنا سال ۹۸ را سال خوبی دانست و گفت: بعد از ۲ سال و نیم تیم ملی کشتی آلیش زنان به مسابقات جهانی در قزاقستان اعزام شد و برای نخستین مرتبه قهرمان جهان شد که بزرگ‌ترین اتفاق این سال برای من بود.

یزدانی افزود: امسال نیز باید کار خود را با حضور در انتخابی تیم ملی شروع کنیم و تلاش می‌کنم تا برای چهارمین سال متوالی نماینده کشورم در میادین بین‌المللی باشم. باید خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان آماده کنیم و سال سختی را در پیش‌رو داریم.

عضو تیم ملی کشتی آلیش ادامه داد: امسال سخت‌تر از سال‌های گذشته تلاش می‌کنم زیرا اکنون با کسب مدال برنز در مسابقات جهانی قزاقستان مسوولیتم نسبت به مردم کشورم و کشتی بیشتر شده است.

وی یادآور شد: هیچ‌گاه در عید نوروز در مسابقاتی نبوده‌ام اما اکنون در سال جدید از مردم می‌خواهم تا این تابو که کشتی یک ورزش مردانه است را بکشنند. از والدین عزیر می‌خواهم تا از دختران خود که به کشتی علاقه‌مند هستند حمایت کنند. همچنین مسوولان در سال جدید نه تنها از زنان کشتی‌گیر بلکه زنان رشته‌های دیگر توجه بیشتری داشته باشند.  زیرا بسیاری از محدودیت‌ها و باورها کار را برای ورزشکاران زن سخت می‌کند. امیدوارم در این مسیر شاهد کمک‌های مسوولان باشیم تا در مدال‌آوری در عرصه‌های برون مرزی به موفقیت های بیشتری برسیم.  

یزدانی بهترین رخداد سال ۹۸ را اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی جهان در قزاقستان و کسب عنوان قهرمانی آلیش زنان ایران در این رقابت‌ها دانست و گفت: بدترین رخداد در این سال بازگشتم از مسابقات جهانی بدون کسب مدال طلا بود اما همه تلاشم را می‌کنم تا در مسابقات بعدی به طلا برسم.

رقابت‌های جهانی کشتی آلیش طی روزهای سی‌ام آذر تا دوم دی‌ماه سال ۹۸ در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد. در این رقابت‌ها هانیه عاشوری در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و مریم احمدی نیز در رده هفتم قرار گرفت. فاطمه فتاحی جویباری در وزن ۶۰ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد. همچنین زهرا یزدانی در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.  سحر غنی‌زاده در وزن ۷۰ کیلوگرم در جایگاه چهارم این مسابقات ایستاد و هانیه قدرتی پور در وزن ۶۵ کیلوگرم از دور مسابقات حذف شد.

بنابراین تیم ملی ایران با ۹۳ امتیاز قهرمانی این رقابت را از آن خود کرد. قرقیزستان و قزاقستان نیز به ترتیب با ۸۹  و ۶۹ امتیاز در جایگاه دوم و سوم جهان ایستادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =