۲۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 1368
کد خبر: 83712444
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دفن اجساد کرونایی در اصفهان بر اساس موازین شرعی انجام می‌شود

اصفهان- ایرنا- انتشار شایعات برخی مطالب مبنی بر غسل ندادن اجساد کرونایی، در نظرگرفتن قطعات جدا برای آنان در آرامستان‌ها و حتی دفن در بیابان‌های دورافتاده در شبکه‌های اجتماعی استان به گفته مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان صحت ندارد.

احمدرضا مرادی روز جمعه همچنین در پاسخ به برخی شبهات در این باره در گفت و گو با  ایرنا افزود: افراد فوت شده بر اثر بیماری کرونا و یا افراد مشکوک، براساس دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و معاونت درمان با رعایت کامل موازین شرعی و بهداشتی غسل داده شده و سپس در آرامستان دفن می‌شوند.

با اشاره به دفن این متوفیان در طبقات پایینی قبور افزود: قطعه مجزایی برای این افراد در آرامستان اصفهان درنظر گرفته نشده است و خانواده‌ متوفیان می‌توانند پیکر عزیزان خود را در هر قطعه و ردیف موردنظر به خاک بسپارند.

مرادی اضافه کرد: به دلیل رعایت موازین بهداشتی و براساس دستورالعمل باید در طبقه پایینی یعنی عمق دو متری به خاک سپرده شوند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه این متوفیان هم مانند سایر افراد غسل داده می‌شوند ادامه داد: پیکر این فوت‌شدگان به منظور رعایت موازین بهداشتی در سالن تطهیر و سکوی جدا و غسال آموزش دیده مجزا به تفکیک بانوان و آقایان غسل داده شده و سپس دفن می‌شوند.

بر اساس آمار منابع رسمی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان اصفهان(مجموع اصفهان و کاشان) تا روز پنجشنبه بیست و دوم اسفند جاری ۷۹۲ نفر بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha