هزار و ۱۰۰ نفر در نیشابور به خاطر کرونا در قرنطینه هستند

مشهد- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: حدود هزار و ۱۰۰ نفر در نیشابور در قرنطینه خانگی به سر می برند و آزمایش کرونای ۵۳ نفر تاکنون مثبت اعلام شده است.

علیرضا قامتی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۴۶۶ نفر مبتلا به بیماریهای حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در نیشابور بستری و از این تعداد افزون بر ۷۰ درصد ترخیص شده اند که این افراد ناقل ویروس هستند ولی حال عمومی شان خوب شده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۹۲ نفر در بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور بستری هستند و ۶ تن در این شهرستان با تست مثبت کرونا فوت کرده اند.
معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: قامتی با اشاره به اینکه بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور تا ۲۴۰ نفر ظرفیت پذیرش بیمار دارد گفت: تعداد افراد بستری شده نسبت به هفته قبل کاهش یافته و مردم اگر به توصیه های بهداشتی و ایمنی برای مقابله با کرونا عمل کنند خواهیم توانست این بحران را پشت سر بگذاریم.
قامتی افزود: امروز که بحران ویروس کرونا تمامی کشور را درگیر کرده بهترین کار و کمک برای مقابله با شیوع ویروس کرونا "در خانه ماندن" است.
وی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز از تشدید تمهیدات جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به افزایش تقاضای مردم در بخش درمان،کار جهادی در این بخش معنا پیدا کرده و در بخش بازار نظارت‌ها باید افزوده شود.
وی او اضافه کرد: اتحاد، انسجام و همدلی برای مقابله با بحران کرونا در شهرستان نیشابور شکل گرفته و اقشار مختلف به صورت خودجوش در ضد عفونی و گندزدایی سطح معابر مشارکت می‌کنند.
فرماندار نیشابور از شهروندان نیشابور خواست تا جایی که می توانند از تردد و حضور در شهر خودداری کنند و جز برای موارد ضروری در معابر و بیرون از خانه حضور نداشته باشند.
مرکز شهرستان ۴۵۰هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha