سامانه جدید بارشی وارد آذربایجان‌غربی شد

مهاباد- ایرنا- طبق اعلام هواشنناسی سامانه بارشی جدیدی وارد آسمان آذربایجان‌غربی شد و فعالیت خود را تا اواخر روز یکشنبه پیش‌رو ادامه می‌دهد.

اردلان محمدپور، رییس اداره هواشناسی مهاباد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به ورود این امواج بارشی از طرف غرب کشور به آذربایجان‌غربی اشاره کرده و پیش‌بینی می‌کند که موجب بارش باران و وزش باد شود و برای ارتفاعات نیز بارش برف دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه به طور متناوب تا اواخر روز یکشنبه ادامه خواهد داشت، ادامه داد: در این مدت تغییر دما در سطح منطقه محسوس نخواهد بود. 

وی به وضعیت دما در ۲۴ ساعت گذشته نیز اشاره و اضافه کرد: در این مدت شهر خوی با ۲۲ درجه سانتی‌گراد گرم ترین شهر استان و تکاب با یک درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر استان بوده است.

وی اظهار داشت: میانگین دمای ارومیه بین هشت و ۱۹ درجه سانتی گراد و دمای مهاباد بین هفت و ۲۰ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

به گزارش ایرنا اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =