سفیران سلامت آستارا سه هزار ماسک توزیع کردند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: اعضای پویش سفیران سلامت با همکاری سمن پویندگان آرمان شهر، سه هزار ماسک را برای پیشگیری از کرونا به شهروندان توزیع کردند.

وحید خاصی پور روز جمعه اظهار کرد: ظرف پنج روز با جمع آوری حدود ۵۰ میلیون ریال از خیران، سه هزار ماسک و ۵۰۰ جفت دستکش به مشتریان بانک ها، رانندگان تاکسی ها و خانوارهای بی بضاعت شهرهای آستارا و لوندویل توزیع شد.

وی بیان کرد: اجرای پویش سفیران سلامت با توجه به استقبال خیران، تا پایان سال تمدید شد و در این پویش از هنرمندان، بازاریان، معلمان، دانشگاهیان و ورزشکاران دعوت شده است تا با کمک های نقدی به سمن پویندگان آرمان شهر در تهیه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی مشارکت کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: تقویت امید، اعتماد و همبستگی برای فائق آمدن بر بیماری کرونا لازم است و سازمان های مردم نهاد به عنوان موتور محرک اجتماع در تقویت بنیان های اجتماعی و کاهش ناملایمات نقش مهمی دارد.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۱۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۰ سازمان مردم نهاد در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =