تردد  خودرو به بازار قدیمی کوچه خانلق شیروان ممنوع شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: به منظور جلوگیری از ویروس کرونا، تردد خودرو به بازار قدیمی و سنتی «کوچه خانلق » این شهر خراسان شمالی از ساعت هفت صبح تا ۱۹ ممنوع است.

امین رضا مرآتی روز جمعه پس از نشست مشترک کمیته پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و شورای تامین شیروان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تمرکز جمعیتی این شهر در محله کوچه خانلق، مصوب شد این بازار باید روزانه در چندین نوبت ضدعفونی شود.

وی با بیان اینکه اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت باید نظارت های لازم را برای جلوگیری از تجمع افراد در بازار قدیمی کوچه خانلق داشته باشند، گفت: اگر تجمع مردم زیاد باشد کاملا این بازار بسته خواهد شد.

مرآتی افزود: هماهنگی های لازم برای ضدعفونی میدان دام به صورت آزمایشی باید در فرصت دو روزه انجام شود که اگر خرید و فروش براساس موازین بهداشتی نباشد این میدان هم تعطیل خواهد شد.

فرماندار شیروان گفت: مقرر شد ادارات دولتی و غیردولتی و بانک ها، پیش بینی امکانات شست وشوی دست و ضدعفونی را برای ارباب رجوع فراهم کنند و دستکش های یکبار مصرف در اختیار آنان قرار گیرد.

مرآتی افزود: به منظور رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری، ایستگاه های کنترل و تب سنجی در مبادی ورودی روستای خانلق، شهرهای زیارت، لوجلی و قوشخانه برپا می شود.

وی با بیان اینکه تمامی پاساژهای سطح شهر تا اطلاع ثانوی از ساعت ۱۸ به بعد تعطیل خواهند بود گفت: سوپر مارکت ها هم موظف شدند که نسبت به ضدعفونی محل کسب اقدام کنند و استفاده از ماسک و دستکش هم برای متصدیان اجباری  است.

نخستین ابتلای قطعی به ویروس کرونا در خراسان شمالی ۱۲ اسفند گزارش شد که تاکنون پنج نفر بر اثر این ویروس فوت کرده است.

رعایت دقیق نکات و اصول بهداشتی و ماندن در خانه، مهم ترین توصیه پزشکان برای در امان ماندن از این ویروس مهلک است.   

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha