برخی اصناف مشهد مکلف به تعطیلی موقت یا کاهش ساعت کاری شدند

مشهد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مشهد گفت: به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، اتحادیه‌های صنفی زیرپوشش این اتاق طی بخشنامه‌ای برخی از اصناف را مکلف به تعطیلی موقت یا ملزم به کاهش ساعت کاری خود ضمن رعایت دستورالعمل بهداشتی کردند.

محمود بنانژاد پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس این بخشنامه صنوف تالارهای پذیرایی و ظروف کرایه، مشاوران معاملات املاک، نمایشگاه‌های خودرو و اتحادیه محصولات فرهنگی و بازیهای رایانه‌ای مشمول تعطیلی موقت شدند.

وی اضافه کرد: همچنین طبق این بخشنامه برخی از صنوف مانند آرایشگاه‌های مردانه و زنانه و نیز مراکز فروش تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشمول کاهش ساعت کاری و رعایت کامل دستورالعمل بهداشتی مرکز بهداشت استان خواهند بود.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: براساس این بخشنامه، فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و نقره در این کلانشهر نیز مکلف به فعالیت در نوبت بعدازظهر با رعایت کامل موارد بهداشتی طبق دستورالعمل مربوطه شده‌اند.

بنانژاد اضافه کرد: ۹۶ اتحادیه و ۱۰۵ هزار و ۶۰۷ واحد صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی در مشهد فعال است که از این تعداد ۵۵ هزار و ۴۱۹ واحد توزیعی، ۱۷ هزار و ۱۲۹ واحد تولیدی، ۱۶ هزار و ۹۲۹ واحد خدماتی و ۱۶ هزار و ۱۳۰ واحد فنی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =