هشدار سفارت ایران به هموطنان مقیم مجارستان

بلگراد-ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست با صدور اطلاعیه ای با توجه به اعلام حالت فوق العاده و وضعیت اضطراری در سراسر مجارستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه، از کلیه دانشجویان و ایرانیان مقیم در این کشور خواست که از سفر بین شهری و کشوری اجتناب کنند.

به گزارش ایرنا، سفارت کشورمان روز پنجشنبه در این اطلاعیه با اشاره به حالت فوق العاده و وضعیت اضطراری مجارستان از ۱۱ مارس سال جاری (۲۱ اسفند ماه) از  ایرانیان و بویژه دانشجویان درخواست کرده تا ضمن اجتناب از حضور در اجتماعات و گردهمایی دانشجویی، محل اقامت خود را ترک نکنند و در حفظ سلامت خود و دیگران اهتمام ویژه داشته باشند.

همچنین در این اطلاعیه از خانواده های دانشجویان ایرانی مقیم مجارستان خواست که با توجه به اعلام دولت مجارستان مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع ایرانی، ایتالیایی، چینی و کره جنوبی به این کشور از سفر به  مجارستان از هر طریقی خودداری کنند.

در پایان این اطلاعیه از  دانشجویان ایرانی و ایرانیان مقیم مجددا درخواست شده تا با دولت مجارستان در این شرایط بحرانی، همکاری و همیاری لازم داشته باشند.

دولت مجارستان اعلام کرد که با متخلفین مقررات حالت فوق العاده و وضعیت اضطراری در کشور بخاطر پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا برخورد کیفری و حقوقی صورت می گیرد.

«لاسلو پالکوویچ» وزیر فناوری و نوآوری مجارستان روز پنجشنبه گذشته در تماس تلفنی با «حمید رضا عارفی» سفیر کشورمان در بوداپست در رابطه با دو دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور که اخیرا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بودند، اظهار کرد که دولت مجارستان تمام تلاش خود را در مراقبت و بهبودی کامل این دانشجویان به کار خواهد گرفت و جای نگرانی وجود ندارد.

وی همچنین گفت که دانشگاه های مجارستان موظف شده اند ضمن رعایت استانداردهای جهانی، از دانشجویان ایرانی که اخیرا از ایران برگشته اند تست کرونا گرفته تا از احتمال شیوع این بیماری به دیگران جلوگیری شود.

سازمان بهداشت جهانی، ویروس کرونا در سراسر جهان را به عنوان پدیده ای «همه گیر» اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =