۲۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۵
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83712048
۱ نفر

برچسب‌ها

زلزله ۳.۴ ریشتری آق قلا در استان گلستان را لرزاند

گرگان - ایرنا - زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شامگاه امشب پنجشنبه شهرستان آق قلا در شمال استان گلستان را لرزاند.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت ۲۰ و ۴۹ دقیقه و ۱۶ ثانیه پنجشنبه در عمق ۱۵ کیلومتری زمین رخ داد و در گرگان مرکز استان گلستان نیز احساس شد.
این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۷.۷ درجه شمالی و ۵۴.۴۹ درجه شرقی گزارش شده و مرکز آن در ۷ کیلومتری شهر آق قلا، ۲۱ کیلومتری سرخنکلاته  و ۱۴ کیلومتری انبار الوم ثبت شد.

این زلزله در شهرهای گرگان، بندرترکمن و گمیشان نیز احساس شد.
سید رضا قادری مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: این زلزله خسارتی نداشت.
استان مرزی گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که در افزون بر ۳۰ نقطه شهری و حدود یک هزار و ۱۰۰ روستا سکونت دارند.
شهرستان آق قلا که در ابتدای امسال با سیل بنیان برافکنی مواجه شد با جمعیت حدود ۱۰۹ هزار نفر؛ یک هزار و ۷۶۳ کیلومترمربع وسعت دارد و معادل ۶/۸ درصد از مساحت استان گلستان است.
استان مرزی گلستان از مناطق حادثه خیز در حوزه زلزله، سیل، لغزش زمین و آتش سوزی جنگل ها است و در سال های اخیر افزون بر ۹۵۰ زمین لرزه در مناطق گوناگون استان رخ داده اما هنوز پهنه بندی زلزله آن انجام نشده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها