۴۱ درصد بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی مربوط به ارومیه است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای ۱۴۴ نفر از مردم استان به بیماری کرونا گفت: ۴۱ درصد از این تعداد شامل ۵۹ نفر مربوط به مرکز استان (ارومیه) است.

جواد آقازاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن، ۲۰ نفر شامل حدود ۱۴حدود ۱۰ درصد مربوط به شهر خوی است.

وی اضافه کرد: در شهرستان شاهین دژ نیز شاهد ابتلای ۱۴ نفر به بیماری کرونا هستیم که اکیپ ویژه ای برای بررسی وضعیت این شهرستان اعزام شده است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون ۱۰ نفر در میاندوآّب، ۶ نفر در هرکدام از شهرستان های نقده، مهاباد و سلماس، پنج نفر در تکاب، ۲ نفر در سردشت، یک نفر در پیرانشهر و یک نفر در اشنویه به کرونا مبتلا شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان غربی از ترخیص ۴۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا از مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: این افراد با نظارت مستمر نظام بهداشتی در منزل تحت قرنطینه هستند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که هفته آینده نیز روند افزایشی ادامه یابد و در صورت رعایت‌نکردن مردم، این روند همچنان پابرجاست.

به گزارش ایرنا، ۱۴۴ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

طبق آمار ارائه شده، هنوز شهرستان‌های چایپاره، چالدران، شوط، پلدشت و ماکو در منطقه شمال آذربایجان‌غربی به ویروس کرونا آلوده نشده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha