استاندار: خروجی قم به همدان مسدود شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا خروجی استان قم به همدان مسدود شود.

سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در دیدار ویدئو کنفرانس استانداران با وزیر بهداشت بر آمادگی کامل همدان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: کنترل وضعیت در این استان مطلوب بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امکان تند شدن شیب این ویروس در طول هفته های جاری و آینده وجود دارد، از مردم می‌خواهیم که همکاری بیشتری داشته باشند تا از هجوم ویروس جلوگیری کنیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه مردم باید مقابله را جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: مردم سعی کنند از منزل خارج نشوند مگر در مواردی که ضروری باشد.

شاهرخی افزود: در برخی نقاط و اماکن شاهد تراکم جمعیت هستیم که از مردم سراسر استان همدان می‌خواهیم که ماندن در منزل را جدی بگیرند تا دوره سخت پیش رو بگذرد.

استاندار همدان از وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خواست که بررسی شود تا خروجی‌های استان‌هایی که بیشترین آلودگی را دارند از جمله استان قم به سمت استان همدان  مسدود شود.

وی  از مردم استان همدان نیز خواست از تردد به  استانهای دیگر خودداری کنند و حتی سفرهای خود را به بعد از گذراندن این دوران و عادی شدن شرایط موکول کنند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۵ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴۲۹ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۲۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن افزود: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، یک هزار و ۷۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور ۱۰ هزار و ۷۵ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون سه هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۲۹ مورد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha