آزمایشگاه تشخیص کرونا در منطقه آزاد اروند راه اندازی می شود

آبادان - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:راه‌اندازی آزمایشگاه میکروب شناسی جهت تشخیص هرچه سریعتر ویروس کرونا در منطقه آزاد اروند در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا  اسماعیل زمانی پنجشنبه در نشست  ستاد مقابله با بحران کرونا در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اظهار داشت:با همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان اعتبار لازم جهت تأسیس این آزمایشگاه تهیه  و وارد فاز عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت:با راه‌اندازی این آزمایشگاه روند تشخیص و شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا سرعت خواهد گرفت و همچنین در آینده نیز بعد از گذار از این بحران، آزمایشگاه مذکور برای تشخیص ویروس‌های احتمالی پیش‌بینی نشده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

وی به تهیه تجهیزات بخش آی‌سی‌یو و خرید پنج دستگاه تنفس مصنوعی یا "ونتیلاتور" توسط شرکت جهان آرا خبر داد و افزود: ترخیص و ترتیب ورود این دستگاه‌ها نیز بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند همچنین از تهیه دستکش و ماسک مورد نیاز پرسنل بیمارستان ها خبر داد و اذعان داشت: با تهیه این اقلام امیدواریم کمبودی در سطح بیمارستان های منطقه برای مراقبت از کادر درمانی نداشته باشیم.

با مثبت شدن جواب قطعی پنج بیمار جدید در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان تعداد بیماران در این منطقه به ۱۷ نفر رسید.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا در سراسر جهان وضعیت فوق العاده اعلام کند.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =