۲۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83711636
۰ نفر

برچسب‌ها

 احداث پروژه های بزرگ ریلی و آزاد راهی در کشور

کرج - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که با وجود تنگناهای مالی ، اکنون پروژه های بزرگ ریلی و آزاد راهی در کشور در دست اقدام است که طی ۲ سال آینده نتایج خوبی حاصل می شود.

خیرالله خادمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در کرج  اظهارداشت: یکی از رویدادهای خوب سال گذشته کشور ، بحث توسعه شبکه ریلی بود که بتوانیم بار حمل و نقلی را از جاده ای به سمت  حمل ونقل ایمن و سبز ریلی انتقال دهیم.

وی ادامه داد:  امسال چند مرکز استان به شبکه ریلی اتصال پیدا کرد که کار بسیار بزرگی بود و  این روند ادامه دارد، اکنون حدود یک هزار کیلومتر خط ریلی با پیشرفت فیزیکی بالا در دست احداث است که طی ۲ تا سه سال آینده به سرانجام  خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: در بخش جاده ای  حدود ۹۰ درصد ترافیک  کشور مربوط به باری و مسافری است  که باید شبکه های اصلی جاده ای را توسعه بدهیم .

یکی از  اقدامات خوب در حال انجام، توسعه شبکه آزاد راهی کشور است و شاهراه های ارتباطی  مورد توجه قرارگرفته است ، براین اساس برای روان سازی ترافیک  و اقتصادی کردن تردد در محور ها حدود یک هزارو ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه در حال اجرا داریم.

خادمی یادآور شد که تاکنون در مجموع  ۲ هزارو ۴۰۰ کیلومتر آزاد راه  در کشور احداث و زیر بار ترافیک رفته که با تکمیل یک هزارو ۲۰۰ کیلومتر دیگر به عدد قابل توجهی در این بخش دست خواهیم یافت.

معاون وزیر راه وشهرسازی  اظهار داشت: با برنامه ریزی  انجام گرفته طی ۲ سال آینده باید ۵۸۰ کیلومتر از پروژه های آزاد راهی در دست ساخت را به سرانجام برسانیم یعنی معادل ۲۵ درصد طول آزادراه های موجود کشور.

وی به بخشی از پروژه های آزاد راهی کشور اشاره کرد و گفت : امسال قطعه نخست آزاد راه تهران - شمال گشایش یافت ، ادامه آزاد راه  شهید همت آماده افتتاح است و آزاد راه کنار گذر جنوبی البرز – تهران مراحل اجرایی و تکمیلی را می گذراند. امیدواریم در پایان سال آینده  و اوایل سال ۱۴۰۰ برای مردم  دستاوردهای خوبی داشته باشیم، آزاد راه اصفهان- شیراز  به عنوان بلندترین آزاد راه کشور به طول ۲۲۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۸درصد در حال اجرا است،  همچنین آزاد راه کنارگذر شرقی اصفهان تا بهار سال آینده به طول ۶۳ کیلومتر آماده بهره برداری می شود.

خادمی افزود: بخشی از  آزاد راه تهران به بندر امام حد فاصل خرم آباد به اراک به طول ۶۷ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی حدود۸۲ درصد در مراحل تکمیلی است که این آزاد راه در پایان سال ۹۹  گشایش می یابد و در مجموع ۵۸۰ کیلومتر آزاد باید تا ۲ سال آینده زیر بار ترافیک برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =