وزنه‌بردار ارومیه‌ای در راه رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا

ارومیه- ایرنا- رییس هیات وزنه‌برداری آذربایجان‌غربی گفت: «علی میری» ورزشکار اهل ارومیه در فهرست نهایی تیم ملی بزرگسالان برای اعزام به مسابقات قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا قرار گرفت.

شاهرخ پیری روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با صلاحدید «محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران از ۱۸ ملی‌پوش دعوت شده به اردوی انتخابی تیم ملی، ۱۲ وزنه‌بردار برتر برای حضور در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۰ بزرگسالان آسیا به یک مرحله رکوردگیری دعوت شدند که میری در وزن ۸۹ کیلوگرم در فهرست نهایی قرار گرفت.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام فدراسیون، میری به همراه حسین سلطانی، محمد زارعی، کیانوش رستمی، سهراب مرادی، رسول معتمدی، سیدایوب موسوی، علی هاشمی، کیا قدمی و علی داودی نفرات لیست اصلی هستند و حافظ قشقایی و صالح چراغی نیز به عنوان نفرات رزرو انتخاب و در اردوی آمادگی حاضر می‌شوند. 

وی ادامه داد: با توجه به قطعی نشدن زمان برگزاری مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری بزرگسالان آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در این قاره، زمان برگزاری اردوی آماده‌سازی نیز متعاقبا از سوی فدراسیون اعلام می‌شود.

رییس هیات وزنه‌برداری آذربایجان‌غربی گفت: «میری» اوایل دی ماه جاری با ثبت رکورد ۱۶۲ کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب، ۲۰۹ کیلوگرم در حرکت ۲ ضرب و مجموع ۳۷۱ کیلوگرم، مدال‌های برنز حرکت ۲ ضرب و مجموع رقابت گزینشی «المپیک ۲۰۲۰ توکیو» را در کشور قطر بر گردن آویخت.

«پیری»، افزود: میری مهرماه امسال نیز در مجموع حرکات یک‌ضرب و ۲ ضرب با کسب مدال نقره رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ تایلند بر سکوی نایب‌ قهرمانی ایستاد و پرچم کشورمان را در بانکوک به اهتزاز در آورد.

وی بیان کرد: این ورزشکار جوان ارومیه‌ای یکی از وزنه‌برداران باسابقه و مجرب تیم ملی به شمار می‌رود که مقام‌های ارزشمندی برای ایران اسلامی کسب کرده‌است.

علی میری متولد ۱۳۷۴ در شهر ارومیه است که اواخر سال گذشته مدال طلای مجموع یک‌ضرب و ۲ ضرب مسابقات قهرمانی بزرگسالان ایران و انتخابی تیم ملی را با ثبت رکورد ۳۴۷ کیلوگرم بر گردن آویخت و مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گرفت.

این جوان ارومیه‌ای فروردین ماه امسال نیز با کسب ۲ مدال نقره در حرکت ۲ ضرب و مجموع و یک نشان برنز در حرکت یک ضرب بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات بزرگسالان ۲۰۱۹ آسیایی چین قرار گرفت.

وی اواخر شهریور سال ۱۳۹۶ با مهار ۳۶۱ کیلوگرم وزنه در مجموع یک و ۲ ضرب مقام سوم مسابقات وزنه‌برداری بین‌المللی ترکمنستان را به دست آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha